در حال بارگذاری ...
 • معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد:

  آثار این دوره فضاهای کمتر تجربه شده ای را به نمایش می‌گذارند

  معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد، در یادداشتی به مناسبت برگزاری بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان ، به نگاه تجربه‌گرای هنرمندان تئاتر یزد، در نمایش های این دوره از جشنواره پرداخته و بر این باور است که  هنرمندان تئاتر در آثار این دوره، فضاهای کمتر تجربه شده ای را به نمایش می‌گذارند.  

  به گزارش تئاتر یزد؛ بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان یزد از 14 تا 16 شهریور 97 در مجموعه تالار هنر یزد، برگزار می شود.

  به همین مناسبت، محمود هقان هراتی، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، در آستانه ی برگزاری این رویداد هنری، یادداشتی را برای درگاه تئاتر ایران فرستاده که در ادامه می‌خوانید.

  "تئاتر" یکی از زیباترین تجلیات اندیشه ی گفتگو محور بشر است که عمیق ترین و تاثیر گذارترین مبانی فکری را در قالب حرکت، موقعیت های نمایشی و کلام منتقل کرده است.

  تا به امروز، تئاتر به عنوان یک رهیافت هنری بشر، برای بهتر زیستن امانتدار و ارائه دهنده بهترین و مقبول ترین تفسیر از جهان پیرامون بوده است.

  تاریخ هنر ایران شاهد آرمانی ترین تلاش هنرمندان نمایشی در قالب های چون تعزیه و نقالی بوده است و تا به امروز تلاش هنرمندان ایرانی در ارایه آثار بدیع نمایشی، متناسب با فضای فرهنگی و بومی هر منطقه به مخاطبین ستودنی است.

  هنرمندان تئاتر استان یزد، بیست و هفتمین تجربه همدلی و هم نوایی را در قالب جشنواره تئاتر و با هشت اثر به نمایش می گذارند. در جشنواره امسال، توجه به مخاطب به عنوان یکی از اصلی ترین رکن های تئاتر از توجه خاصی برخوردار است که نشان از بلوغ هنری هنرمندان تئاتر استان یزد و نگاه دقیق اجتماعی آنها دارد و امیدواریم که این نگاه همچنان ادامه داشته باشد.

  از طرف دیگر نگاه تجربه گرای هنرمندان تئاتر، زمینه ی ارائه ی فضاهای کمتر تجربه شده ای را برای مخاطبین به وجود آورده است که نمونه های بارز این آثار در قالب جشنواره امسال مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

  از همه هنرمندان و دست اندرکاران برگزاری بیست و هفتمین جشنواره تاتر استان یزد، به ویژه هنرمندان جوان کمال سپاسگزاری را دارم.

  امید که با نگاه حمایتی مسئولان فرهنگی کشور، تلاش هنرمندان شهرستان ها امکان بهتر دیده شدن را پیدا کنند.

   

  محمود دهقان هراتی

  معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد

   

   




  نظرات کاربران