در حال بارگذاری ...
 • در خاتمه بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی

  دو نمایش از یزد برای حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شدند

  بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان یزد، شامگاه آدینه ۱۶ شهریور ۹۷ با برگزاری آیین پایانی در هتل پارسیان یزد و با حضور گروه های شرکت کننده، پیشکسوتان و هنرمندان تئاتر و نیز  شماری از مسئولین استان به پایان رسید.

  به گزارش تئاتر یزد؛ در این آیین که شامگاه آدینه 16 شهریور 97 در فضای باز هتل پارسان یزد، برگزار شد، افزون بر گروه های شرکت کننده، هنرمندان و پیشکسوتان تئاتر، نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی، معاونین استاندار، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهردار، رییس شورای شهر، رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری، مدیرکل امور کتابخانه ها و... حضور داشتند.

  در پایان این برنامه، نمایش های «زدگی» به کارگردانی صادق نصیری و  «آدم ها گوشت گرگ نمی خورند» به کارگردانی مهدی زِبَرجَدی به عنوان دو نمایش برگزیده جشنواره شناخته شدند.

  در بخشی از این آیین، از شهردار، مدیرکل صدا و سیمای مرکز یزد، رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی و نیز مدیرکل ورزش و جوانان یزد، به عنوان مدیران حامی تئاتر، تقدیر شد.

  در مهمترین بخش آیین پایانی که همان اعلام نتایج بود، کوروش نریمانی و محمد تقی احتیاط -دو نفر از داوران جشنواره که همراه با ناصرحسینی مهر، به ارزیابی و داوری نمایش ها پرداخته بودند- در سه نوبت، نتایج داوری خود را به شرح زیر علام کردند.

   

  - بروشور و پوستر: جایزه این بخش به صورت مشترک به محسن احمدی برای نمایش «بیدارم کن، آذر» و سیدمجتبی موسوی و برای نمایش «اسپاگتی» داده شد.

  - گریم: مهدی هدایتی و فاطمه دهقان پور برای «نمایش آدم ها گوشت گرگ نمی خورند»

  - طراحی لباس: جایزه این بخش به صورت مشترک به احسان زرین آبادی نمایش «زدگی» و بنفشه جاهد برای نمایش «آدمها گوشت گرگ نمی خورند» داده شد.

   

  بازیگری زن:

   - در بخش بازیگری زن، جایزه ویژه هیات داوران به جمیله ستوده نیا برای بازی در نمایش «زدگی» داده شد.

  - جایزه رتبه سوم بازیگری زن بصورت مشترک به الناز لطیف، بازیگر نمایش «آدم ها گوشت گرگ نمی خورند» و ناهید فرجی، بازیگر نمایش «یوزارون» داده شد.

  - جایزه دوم بازیگری زن بصورت مشترک به «تارا انتظاری» از نمایش «بیدارم کن، آذر» و «اخترالسادات اولیایی» از نمایش «زدگی» داده شد.

  جایزه اول بازیگری زن، برای بازی در نمایش «زدگی» به مریم نیک آیین داده شد. -
   

  بازیگری مرد:

  - جایزه سوم بازیگری مرد بصورت مشترک، به علی جاور، بازیگر نمایش «یوزارون» و میثم پورمنش بازیگر نمایش «دور از دسترس اطفال نگهداری شود» داده شد.

  - جایزه دوم بازیگری مرد به امین دلپذیر برای بازی در نمایش «زدگی» داده شد.

  - جایزه اول بازیگری مرد، برای بازی در نمایش «آدم ها گوشت گرگ نمی خورند» به هادی آخوندزاده داده شد.

   

  نمایش نامه نویسی:

  - جایزه سوم نمایشنامه نویسی به وحید آبرود برای نوشتن نمایش نامه «بیدارم کن، آذر» داده شد.

  - جایزه دوم نمایشنامه نویسی به کرامت یزدانی برای نوشتن نمایش نامه «آدم ها گوشت گرگ نمی خورند» داده شد.

  -جایزه اول نمایش نامه نویسی به‌ برای نوشتن نمایش نامه «زدگی» به کیوان میرمحمدی داده شد.

   

  کارگردانی:

  - جایزه سوم کارگردانی به مهدی زبرجدی، کارگردان نمایش «آدم ها گوشت گرگ نمی خورند» داده شد.

  - جایزه دوم کارگردانی به پاشا بدرود، کارگردان نمایش «بیدارم کن، آذر» داده شد.

  - جایزه اول کارگردانی به صادق نصیری برای کارگردانی نمایش «زدگی» داده شد.

   

  نمایش های برگزیده:

  در پایان، بنا بر نظر داوران جشنواره، نمایش های «زدگی» و  «آدم ها گوشت گرگ نمی خورند» برای حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر، معرفی شدند.

  گفتنی است، بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان  یزد، با حضور 8 گروه نمایشی از بافق، میبد و یزد، از 14 تا 16 شهریور ماه 97 در مجموعه تالار هنر یزد، برگزار شد.
  نظرات کاربران