در حال بارگذاری ...
جشنواره تئاتر استان یزد با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد

«گذشته التزامی» و «مافیا طور» از یزد به جشنواره فجر معرفی شد

بیست و هشتمین جشنواره تئاتر یزد با نمایش ۱۰ اثر صحنه‌ای و ۶ اثر خیابانی از ۲۲ اثر راه یافته به بخش بازبینی در روزهای ۲۶ تا ۲۹ آبان برگزار و برگزیدگان هر بخش معرفی شدند.

به گزارش تئاتر یزد؛ از میان این آثار، نمایش‌های «گذشته التزامی» به کارگردانی «صادق نصیری »  و «مافیا طور»به کارگردانی «حمیدرضا شهامتی » برگزیده شدند.

در زمینه طراحی پوستر و صدا به ترتیب «عصری، عصرگاهی، عصرآباد» و «کاکوتی» و نیز طراحی نور آثار «گذشته التزامی» و «کاکوتی» لوح سپاس و جایزه نقدی به مبلغ هفت میلیون ریال دریافت کردند.

لوح سپاس و جایزه نقدی به مبلغ ۱۰ میلیون ریال به حسین افروز طراح موسیقی و آهنگ‌ساز نمایش «عصری ،عصرگاهی، عصرآباد » تعلق گرفت.

 طراح لباس نمایش سند بادنامه لوح سپاس و جایزه نقدی به مبلغ ۱۰ میلیون ریال را حائز شد ، همچنین دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ هفت میلیون ریال به «بیتا سلیمی »طراح لباس نمایش «کشتی منو» تعلق گرفت ، تندیس جشنواره نیز  به وی داده‌ شد.

در زمینه طراحی صحنه نیز نمایش‌های «مافیا» و «کشتی منو» لوح سپاس و جایزه نقدی ۱۰ میلیون ریال دریافت کردند.

جایزه نقدی به مبلغ ۱۵ میلیون ریال و تندیس جشنواره به طراح صحنه گذشته التزامی اهدا شد.

الهام مباشری بازیگر نمایش «کشتی منو» علاوه بر لوح سپاس ،پنج میلیون ریال جایزه نقدی دریافت کرد.

جایزه نقدی به مبلغ ۱۰ میلیون ریال به بازیگر سوم به طور مشترک به «اختر السادات اولیایی» و «الهه کیانفر» بازیگران نمایش های «عصری ،عصرگاهی، عصرآباد»  و «قاتلانه » اهدا شد.

هیئت داوران همچنین  دیپلم افتخار و جایزه نقدی  را به مبلغ ۱۲ میلیون ریال را به طور مشترک به «ستاره توانگر» و «مریم نیک آیین » به  بازیگران « خشکسالی و دروغ» و «گذشته التزامی  » اهدا کردند.

در بخش بازیگری اول زن دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۱۵ میلیون ریال به سهیلا ستوده نیا بازیگر نمایش « خشکسالی و دروغ» اهدا شد.

از نفیسه حیدری نژاد ، نگار طالبی ، نگار فخار ، یگانه صاحبی و آقایان طه غلامعلی پور و امیرحسین جمالی به عنوان بازیگران نوجوان نمایش سندبادنامه تقدیر ویژه به عمل آمد.

دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۱۰ میلیون ریال به «بازیگر سوم مرد» به « جعفر دل دل » بازیگر نمایش کاکوتی ، همچنین  دیپلم افتخار و جایزه نقدی « بازیگر دوم مرد» به مبلغ  میلیون ۱۲ ریال به «محمد خیراندیش »بازیگر« خشکسالی و دروغ» اهدا شد.

هیئت داوران همچنین دیپلم افتخار و تندیس جشنواره و جایزه نقدی «بازیگر اول مرد» را به مبلغ ۱۵ میلیون ریال به محبی بازیگر نمایش «کاکوتی» اهدا کردند.

در زمینه کارگردانی نیز دیپلم افتخار و جایزه نقدی  به «کارگردان سوم» به مبلغ ۱۲ میلیون ریال به «حمید رضا شهامتی » کارگران نمایش «مافیاطور» و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۱۵ میلیون ریال به «کارگردانی دوم » نیز به «صادق نصیری» کارگردان نمایش «گذشته التزامی» اهدا شد.

جشنواره در حوزه کارگردانی اول انتخابی نداشت. لوح سپاس و جایزه نقدی «نمایشنامه نویسی اول» به مبلغ هفت میلیون ریال به «کرامت یزدانی» نمایش «کاکوتی »اهدا شد.

 در زمینه نمایش نامه نویسی نیز دیپلم افتخار و جایزه نقدی «نمایش نامه نویسی سوم »به مبلغ ۱۲ میلیون ریال به مازیار رفعتی نمایش «عصری، عصرگاهی، عصرآباد»، همچنین لوح سپاس و جایزه نقدی «نمایش نامه نویسی دوم »به مبلغ ۱۵ میلیون ریال نیز به «حامد حکیمی» نمایش «مافیا طور» تعلق گرفت.

بیست‌و هشتمین جشنواره تئاتر استان یزد برای« نمایش نویس اول» انتخابی نداشت. این جشنواره برگزیده موسیقی ، گریم  و بروشور نیز نداشت.

دو نمایش «جشن خون» و «تراژدی زباله‌ها» هم  به ترتیب جوایز ۱۴ میلیون ریالی  و ۶ میلیون ریالی از طرف شهرداری و شورای اسلامی شهر میبد دریافت کردند.
مطالب مرتبط

با حضور فرماندار میبد و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد؛

نشست سراسری سالیانه انجمن هنرهای نمایشی میبد برگزار شد
با حضور فرماندار میبد و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد؛

نشست سراسری سالیانه انجمن هنرهای نمایشی میبد برگزار شد

نخستین نشست سراسری سالیانه هنرمندان تئاتر میبد که در دوره جدید مدیریت این انجمن برنامه ریزی شده است، با حضور فرماندار میبد، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد و جمعی از هنرمندان و فعالین این رشته در فرمانداری میبد برگزار شد.

|

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان:

آمادگی برگزاری جشنواره نمایش‌های میدانی در ابرکوه را داریم
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان:

آمادگی برگزاری جشنواره نمایش‌های میدانی در ابرکوه را داریم

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابرکوه گفت: به نظر می رسد وقتی می خواهیم مفهومی را به ذهن جامعه متبادر کنیم، بهره گیری از ابزار هنر یکی از بهترین روش ها و راهکارهای تفهیم این مقوله ها به جامعه است تا در مورد آن فکر کرده و بهتر تصمیم گیری کنند.

|

«ردای سرخ خورشید» در ابرکوه به روی صحنه می رود

«ردای سرخ خورشید» در ابرکوه به روی صحنه می رود

مسئول انجمن هنرهای نمایشی ابرکوه گفت: نمایش مذهبی «ردای سرخ خورشید» روایتی از مقاتل کربلا با تلفیقی از هنر تعزیه و نمایش است که با هدف ترویج فرهنگ عاشورا و مکتب امام حسین(ع) در محرم الحرام سال جاری در ابرکوه به روی صحنه رفته است.

|

نظرات کاربران