در حال بارگذاری ...
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد:

ارتقاء سطح آگاهی جوانان با برگزاری جشنواره زندگی در یزد

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد با بیان اینکه جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی چهار سال است که به صورت متوالی و با همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری و با مشارکت اداره کل ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد استان یزد برگزار می شود، گفت: به طور کلی برگزاری جشنواره های نمایشی از جمله تئاتر خیابانی موجب بالا بردن سطح نشاط اجتماعی در میان جوانان خواهد شد.

به گزارش تئاتر یزد؛   اعظم السادات امامی ادامه داد: از طرف دیگر با توجه به اینکه جشنواره تئاتر خیابانی چتر زندگی با محوریت و موضوع خانواده برگزار می‌شود از اهمیت زیادی برخوردار است و می‌توان با برگزاری آن به بالا بردن سطح کیفی جامعه نیز کمک کرد.

وی در خصوص سهم هر یک از ارگان ها در برگزاری جشنواره چتر زندگی توضیح داد: ۲۵ درصد از سهم برگزاری این جشنواره به اداره کل ورزش و جوانان و ۲۵ درصد به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اختصاص دارد و ۵۰ درصد هم با تلاش سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد اجرا می شود.

امامی با اشاره به برگزاری چهارمین جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی به صورت مجازی و در شرایط شیوع بیماری کرونا در استان گفت: برنامه‌های مربوط به برگزاری این جشنواره از قبل هماهنگ و فراخوان آن نیز به دلیل این که تصور نمی شد که شیوع بیماری کرونا تا این اندازه به طول بیانجامد انجام شده بود. چند بار هم این جشنواره به تعویق افتاده بود و در نهایت با مجوزی که از سوی ستاد استانی مبارزه با کرونا صادر شد تصمیم به برگزاری این جشنواره با رعایت پروتکل های بهداشتی گرفته شد.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد با بیان این‌که در دوره‌های پیشین این جشنواره هر اثر نمایشی با حضور بیش از ۴۰۰ تماشاگر در اماکن عمومی شهر برگزار می شد، تصریح کرد: همین موضوع باعث نشاط اجتماعی در بین خانواده ها و جوانان محله های خاص و کمتر برخوردار شهر شد و البته به دلیل اینکه نمایش ها بیشتر با موضوع مشکلات خانواده ها اجرا می‌شد به ارتقاء سطح آگاهی جامعه نیز کمک کرد.

وی با تاکید بر اینکه هر طرحی که در رابطه با موضوع جوانان ارائه شود مورد حمایت معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان قرار خواهد گرفت، توضیح داد: این طرح ها در هر موضوعی خواه تئاتر خیابانی، موسیقی، فیلم کوتاه و یا مستند که باشد و در مجموع در رابطه با بحث جوانان و مشکلات این قشر ارائه شود حمایت ما را در پی خواهد داشت.

 
مطالب مرتبط

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان:

آمادگی برگزاری جشنواره نمایش‌های میدانی در ابرکوه را داریم
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان:

آمادگی برگزاری جشنواره نمایش‌های میدانی در ابرکوه را داریم

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابرکوه گفت: به نظر می رسد وقتی می خواهیم مفهومی را به ذهن جامعه متبادر کنیم، بهره گیری از ابزار هنر یکی از بهترین روش ها و راهکارهای تفهیم این مقوله ها به جامعه است تا در مورد آن فکر کرده و بهتر تصمیم گیری کنند.

|

«ردای سرخ خورشید» در ابرکوه به روی صحنه می رود

«ردای سرخ خورشید» در ابرکوه به روی صحنه می رود

مسئول انجمن هنرهای نمایشی ابرکوه گفت: نمایش مذهبی «ردای سرخ خورشید» روایتی از مقاتل کربلا با تلفیقی از هنر تعزیه و نمایش است که با هدف ترویج فرهنگ عاشورا و مکتب امام حسین(ع) در محرم الحرام سال جاری در ابرکوه به روی صحنه رفته است.

|

با حضور فرماندار میبد و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد؛

نشست سراسری سالیانه انجمن هنرهای نمایشی میبد برگزار شد
با حضور فرماندار میبد و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد؛

نشست سراسری سالیانه انجمن هنرهای نمایشی میبد برگزار شد

نخستین نشست سراسری سالیانه هنرمندان تئاتر میبد که در دوره جدید مدیریت این انجمن برنامه ریزی شده است، با حضور فرماندار میبد، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد و جمعی از هنرمندان و فعالین این رشته در فرمانداری میبد برگزار شد.

|

نظرات کاربران