در حال بارگذاری ...
محمدعلی طالبی استاندار تاکید کرد:

 یزد میزبانی شایسته برای جشنواره بین المللی تئاتر فجر 

قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی کشور، رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور، حجت الاسلام بهاروند، حسین مسافر آستانه دبیر جشنواره تئاتر فجر، جوادیان زاده مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و ندافی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی یزد با استاندار یزد در رابطه با همکاری در میزبانی از جشنواره بین المللی تئاتر فجر دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از یزد؛ در این نشست قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی کشور، رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور، حجت الاسلام بهداروند، حسین مسافر آستانه دبیر جشنواره تئاتر فجر، جوادیان زاده مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و ندافی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی یزد با محمدعلی طالبی استاندار یزد در رابطه با همکاری در میزبانی از جشنواره بین المللی تئاتر فجر دیدار و گفتگو کردند.

محمدعلی طالبی با اظهار خرسندی از اعطای میزبانی بخشی از جشنواره تئاتر فجر به استان یزد گفت: خواستگاه فرهنگ و هنری که یزد دارد در کشور زبانزد است و این استان با سبقه فرهنگی و اجتماعی و توانمندی های اقتصادی می تواند میزبان شایسته ای برای جشنواره بین المللی فجر باشد.
استاندار یزد در ادامه اظهار داشت: در طول چند سال گذشته، برگزاری موفق جشنواره های مختلف نشان دهنده مشارکت خوب مردم استان، هنرمندان و دستگاه های اجرایی بود که جای امیدواری دارد تا بتوانیم در این میزبانی نیز سربلند باشیم.
طالبی گفت: طی چند سال گذشته که در استان مسئولیت داشتم، در هر زمینه ای که میزبان بوده ایم به گواه میهمانان ارجمند، یزد میزبانی بسیار خوبی داشته و همه مسئولین، دستندرکاران و مردم آبرو گذاشتند و توانستند بهترین میزبانی ها را انجام دهند که از این جهت جای نگرانی وجود ندارد. 
وی با اشاره تجربیات خوب یزد در برگزاری جشنواره های مختلف گفت: روحیه مناسب تعامل و همدلی که در استان است، با تغییر هر مدیریتی پابرجا می ماند و یقینا با هر رویکردی این همدلی پابرجا است و یزد در این زمینه نیز میزبان شایسته خواهد بود. 
در ابتدای این نشست قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی کشور در دیدار با استاندار یزد گفت: جشنواره بین المللی تئاتر فجر با یک اعتبار 40 ساله جشنواره معتبری در جهان محسوب می شود که بسیاری از هنرمندان و گروه های هنری در ایران نیز برای حضور در این جشنواره برنامه ریزی می کنند و هرساله شاهد حمایت هنرمندان فراوانی از این رویداد هنری هستیم.
قادر آشنا گفت: استان های زیادی متقاضی میزبانی از بخش های مختلف جشنواره بین المللی فجر هستند که میتواند یک چالش بزرگ محسوب شود اما وقتی یزدی ها پیشنهاد دادند، با توجه به سبقه هنر در یزد و سایر بررسی های همکاران، این پیشنهاد پذیرفته شد.
وی افزود: یکی از دغدغه های ما جابجایی دولت و تغییرات احتمالی مدیران است که امیدواریم تدابیر به گونه ای اندیشیده شود که دبیرجشنواره فجر از بابت برگزاری با کیفیت جشنواره اطمینان خاطر داشته باشد.
مسافر آستانه دبیر جشنواره بین المللی تئاتر فجر نیز در این دیدار گفت: به جهت حساسیت هایی که در همه ی ابعاد جشنواره فجر وجود دارد، همواره با برگزاری این جشنواره یا بخش هایی از آن به غیر از استان تهران مخالفت می شد اما من خیلی تمایل داشتم و معتقدم این اتفاق به رشد تئاتر در استان ها کمک شایانی خواهد کرد.
وی ضمن تاکید بر ضرورت تقویت تئاتر استان ها در جشنواره فجر گفت: بسیاری از استان ها برای میزبانی از جشنواره فجر متقاضی بودند اما در استان یزد هم ظرفیت ها را می شناسیم و اتحاد و همدلی که بین مسئولین شهری وجود دارد ما را متقاعد نمود تا برای نخستین بار در کشور بخشی از جشنواره فجر را به استانی به غیر از تهران منتقل کنیم.
آستانه با اشاره به سابقه فرهنگی یزد، اظهار داشت: همدلی بین جامعه هنری و مسئولین یزد زبانزد است و یقین داریم استان یزد با آبرومندی از این رویداد هنری استقبال خواهد کرد و حاصل این اتفاق یک تجربه  بسیار خوب برای همه  هنرمندان کشور خواهد بود که امیدواریم آغازی باشد تا فجر استانی در همه  استان ها پایه ریزی بشود.
در ابتدای نشست نیز  مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره به برگزاری بخشی از جشنواره بین المللی تئاتر فجر در یزد گفت: خوشبختانه در سال های گذشته همت مجموعه استان به سمت توسعه ی فعالیت های فرهنگی بوده و خیزش مناسبی به سمت برنامه های فرهنگی و هنری داشته که خرسندیم در این مقطع برای نخستین بار در کشور می توانیم میزبان بخشی از رویداد بسیار مهم فرهنگی جشنواره بین المللی تئاتر فجر باشیم.
مجید جوادیان زاده در ادامه ارزیابی امکانات و زیرساخت های نمایش یزد و همچنین دیدار با مسئولین ارشد استان را دو هدف مهم بازدید مسئولین ارشد تئاتر کشور از یزد عنوان کرد و اظهار داشت: تولید نمایش های با کیفیت، تئاتر های خیابانی و برگزاری جشنواره های مختلف با کیفیت در استان از جمله چتر زندگی ما را بر این داشت تا این مطالبه را داشته باشیم تا در برگزاری مهمترین رویداد تئاتر کشور، سهیم باشیم و بخشی از میزبانی را به عهده بگیریم.
وی در پایان عنوان کرد: راه اندازی گذر فرهنگ و هنر یزد برای نخستین بار در کشور و استقبال مردم از محصولات هنری نشان داد که ذائقه مردم به سمت مصرف کالای تئاتر حرکت کرده است که امیدواریم با کمک حمایت مسئولین، صنایع و مدیران استان تجربه ی خوبی در زمینه همکاری در برگزاری جشنواره بین المللی فجر داشته باشیم.

 
مطالب مرتبط

در دیدار قادر آشنا با شهردار یزد مطرح شد:

برگزاری جشنواره تئاتر فجر در خارج از پایتخت
در دیدار قادر آشنا با شهردار یزد مطرح شد:

برگزاری جشنواره تئاتر فجر در خارج از پایتخت

برای نخستین بار در 40 سال گذشته بخش‌هایی از جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در بیرون از پایتخت برگزار می شود. دز این راستا مسئولین ارشد تئاتر کشور در ادامه سفر یکروزه ی خود به یزد با هدف بررسی میزبانی شهر جهانی از جشنواره بین المللی تئاتر فجر، با شهردار یزد دیدار و گفتگو کردند.

|

در دیدار مسئولین ارشد تئاتر کشور با محمدصالح جوکار عنوان شد:

حمایت نماینده مجلس از برگزاری جشنواره در یزد
فرصت تعامل بیشتر هنرمندان تئاتر کشور و استان
در دیدار مسئولین ارشد تئاتر کشور با محمدصالح جوکار عنوان شد:

حمایت نماینده مجلس از برگزاری جشنواره در یزد
فرصت تعامل بیشتر هنرمندان تئاتر کشور و استان

نماینده مردم شریف یزد در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مسئولین ارشد نمایش کشور ضمن تقدیر از اعتماد مسئولین هنرهای نمایشی کشور به استان یزد گفت: برگزاری جشنواره با کیفیت و معتبر فجر در یزد فرصت غنیمتی است که باعث تعامل بیشتر بین هنرمندان تئاتر کشور و استان می شود.

|

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان:

آمادگی برگزاری جشنواره نمایش‌های میدانی در ابرکوه را داریم
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان:

آمادگی برگزاری جشنواره نمایش‌های میدانی در ابرکوه را داریم

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابرکوه گفت: به نظر می رسد وقتی می خواهیم مفهومی را به ذهن جامعه متبادر کنیم، بهره گیری از ابزار هنر یکی از بهترین روش ها و راهکارهای تفهیم این مقوله ها به جامعه است تا در مورد آن فکر کرده و بهتر تصمیم گیری کنند.

|

«ردای سرخ خورشید» در ابرکوه به روی صحنه می رود

«ردای سرخ خورشید» در ابرکوه به روی صحنه می رود

مسئول انجمن هنرهای نمایشی ابرکوه گفت: نمایش مذهبی «ردای سرخ خورشید» روایتی از مقاتل کربلا با تلفیقی از هنر تعزیه و نمایش است که با هدف ترویج فرهنگ عاشورا و مکتب امام حسین(ع) در محرم الحرام سال جاری در ابرکوه به روی صحنه رفته است.

|

با حضور فرماندار میبد و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد؛

نشست سراسری سالیانه انجمن هنرهای نمایشی میبد برگزار شد
با حضور فرماندار میبد و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد؛

نشست سراسری سالیانه انجمن هنرهای نمایشی میبد برگزار شد

نخستین نشست سراسری سالیانه هنرمندان تئاتر میبد که در دوره جدید مدیریت این انجمن برنامه ریزی شده است، با حضور فرماندار میبد، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد و جمعی از هنرمندان و فعالین این رشته در فرمانداری میبد برگزار شد.

|

نظرات کاربران