در حال بارگذاری ...
در آیینی با حضور مسئولین و هنرمندان؛

کلنگ ساخت «تماشاخانه بزرگ یزد» به زمین زده شد

در آیینی با حضور مسئولین و هنرمندان نمایشی استان یزد، کلنگ ساخت تماشاخانه بزرگ یزد به زمین زده شد.

به گزارش ایران تئاتر از یزد، معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد در این آیین گفت: احداث تماشاخانه بزرگ یزد کمک بسزایی به رشد و توسعه فعالیت های هنر نمایش در استان خواهد کرد و امیدواریم این پروژه با حمایت مسئولین زودتر به بهره برداری برسد.

احمد ترحمی در ادامه از زحمات و حمایت های شورای اسلامی و شهرداری یزد از فعالیت های هنری تقدیر کرد و این شورا را یکی از موفق ترین شوراها در انجام اقدامات فرهنگی دانست.

در ادامه این مراسم، شهردار یزد گفت: احداث تماشاخانه برزگ یزد امسال آغاز و دو سال دیگر به بهره برداری می رسد.

جمال‌الدین عزیزی اظهار کرد: برای این پروژه امسال ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار در نظرگرفته شده و برای اتمام آن نیز در سال آینده بودجه مورد نیاز تامین می‌شود.

وی با اشاره به این‌که به صورت ویژه برای برنامه‌های تئاتر و هنر‌های نمایشی طراحی شده است، افزود: مساحت این تماشاخانه ۹ هزار و ۱۰۰ متر مربع خواهد بود.

شهردار یزد گفت: این تماشاخانه دارای سه سالن نیمه باز و یک سالن بسته برای تمرین تئاتر و یک سالن ۴۰۰ متری در طبقه بالا برای نمایش خواهد بود.

عزیزی در خصوص طراحی و دکوراسیون این تماشاخانه خاطرنشان کرد: طراحی این مجموعه کاملا با بافت تاریخی یزد همخوانی دارد و در شهرک مهرآوران ساخته می شود.

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی استان یزد نیز در بخش هایی از آیین کلنگ زنی ساخت "تماشاخانه بزرگ یزد" گفت: استان یزد از لحاظ زیرساخت های تئاتر مشکلات بسیار زیادی دارد که ایجاد تماشاخانه ی استاندارد کمک شایانی به رشد هنرهای نمایشی در یزد خواهد کرد.

احمد ندافی افزود: استان یزد در تئاتر خیابانی حرف های زیادی برای گفتن دارد و پیشرفت های قابل توجهی در سال های گذشته داشته اما در بخش نمایش صحنه ای به دلیل عدم زیرساخت های لازم از پیشرفت بازمانده است.

وی ضمن قدردانی از حمایت های مسئولین شهری و اجرایی استان از هنرهای نمایشی گفت: در چهارسال اخیر شورای اسلامی شهر و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری عملکرد بسیار خوبی در بحث فعالیت های فرهنگی داشت که امیدواریم این جریان تا زمان راه اندازی تماشاخانه بزرگ یزد نیز ادامه داشته باشد.

گفتنی است در این آیین اعضای شورای انجمن هنرهای نمایشی استان یزد، تعداد قابل توجهی از هنرمندان و پیشکسوتان تئاتر نیز حضور داشتند.
مطالب مرتبط

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان:

آمادگی برگزاری جشنواره نمایش‌های میدانی در ابرکوه را داریم
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان:

آمادگی برگزاری جشنواره نمایش‌های میدانی در ابرکوه را داریم

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابرکوه گفت: به نظر می رسد وقتی می خواهیم مفهومی را به ذهن جامعه متبادر کنیم، بهره گیری از ابزار هنر یکی از بهترین روش ها و راهکارهای تفهیم این مقوله ها به جامعه است تا در مورد آن فکر کرده و بهتر تصمیم گیری کنند.

|

«ردای سرخ خورشید» در ابرکوه به روی صحنه می رود

«ردای سرخ خورشید» در ابرکوه به روی صحنه می رود

مسئول انجمن هنرهای نمایشی ابرکوه گفت: نمایش مذهبی «ردای سرخ خورشید» روایتی از مقاتل کربلا با تلفیقی از هنر تعزیه و نمایش است که با هدف ترویج فرهنگ عاشورا و مکتب امام حسین(ع) در محرم الحرام سال جاری در ابرکوه به روی صحنه رفته است.

|

با حضور فرماندار میبد و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد؛

نشست سراسری سالیانه انجمن هنرهای نمایشی میبد برگزار شد
با حضور فرماندار میبد و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد؛

نشست سراسری سالیانه انجمن هنرهای نمایشی میبد برگزار شد

نخستین نشست سراسری سالیانه هنرمندان تئاتر میبد که در دوره جدید مدیریت این انجمن برنامه ریزی شده است، با حضور فرماندار میبد، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد و جمعی از هنرمندان و فعالین این رشته در فرمانداری میبد برگزار شد.

|

نظرات کاربران