در حال بارگذاری ...
 • انجمن هنرهای نمایشی یزد برگزار می کند

  نخستین هفته تئاتر استان یزد

  انجمن هنرهای نمایشی استان یزد با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی «نخستین هفته ی تئاتر استان یزد» را از ۲۳ تا ۲۸ بهمن، با حضور آقایان ایوب آقاخانی، آرش دادگر و هوتن شکیبا برگزار می‌کند.

  انجمن هنرهای نمایشی استان یزد با همکاری اداره کل و اداره شهرستان فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد، «نخستین هفته تئاتر استان یزد» را از 23 تا 28 بهمن ماه در تالار هنر برگزار می کند.

  پس از برگزار نشدن جشنواره تئاتر استانی یزد، انجمن نمایش و اداره کل فرهنگ و ارشاد در اندیشه ی اجرای برنامه ای بودند تا برگزار نشدن جشنواره را جبران کنند.

  در همین راستا سعید شهریار بنا به خواست انجمن، طرحی بنام برگزاری هفته تئاتر را آماده و ارائه کرد.

   این طرح در آغاز درشورای انجمن بررسی و تصویب شد و سپس به تایید علی غیاثی ندوشن مدیرکل فرهنگ و ارشاد نیز رسید و از آن پس برنامه ریزی برای برگزاری هفته تئاتر آغاز و فراخوان شرکت در این همایش نیز آماده و منتشر شد.

  با توجه به برگزاری جشنواره تئاتر فجر استانی و شرکت شماری از هنرمندان تئاتر در این جشنواره، ستاد برگزاری مهلت فرستادن درخواست و  CD آثار تغییر داد و به عقب انداخت تا دوستانی که خواهان شرکت در جشنواره هستند، بتوانند در این رویداد تئاتری شرکت کنند. 

  از آغاز قرار بود هفته تئاتر استان یزد با آثاری در بخش های صحنهای، خیابانی، نمایش نامه خوانی و نمایش نامه و به صورت غیررقابتی برگزار شود ولی از آن جا که در بخشهای خیابانی و نمایش نامه خوانی تنها یک گروه اعلام آمادگی کرد، این دو بخش از «هفته تئاتر» حذف شدند.

  در بخش نمایش نامه نیز به دوستانی که در این زمینه فعال بودند خبر داده د تا یک متن از متن های خودشان را برای دبیرخانه بفرستند تا چنان چه توسط گروه انتخاب پذیرفته شد، در کتابی با عنوان مجموعه نمایش نامه گردآوری و چاپ شود که در این زمینه پشتیبانی و راهنمایی مسئولین اداره کل فرهنگ و ارشاد بویژه شخص مدیرکل بسیار کارا و چشمگیر بود.

  به هرحال پس از فراز و نشیب های بسیار «نخستین هفته ی تئاتر استان یزد» از عصر جمعه 23 بهمن با اجرای نمایش «سگ ولگرد صورتی» به کارگردانی حمید شهامتی در تالار هنر آغاز می شود.

  در عصر روزهای یک شنبه و سه شنبه نیز به ترتیب نمایشهای «خاموشی دریا» به کارگردانی هادی دهقان و آنالیز به کارگردانی محمد رضا رضایی در تالار هنر اجرا خواهد شد.

  در شب ها و فردای پس از هر اجرا، کارگاه های آموزشی در زمینه های بازیگری، دراماتورژی و کارگردانی، توسط ایوب آقاخانی، آرش دادگر و هوتن شکیبا برگزار خواهد شد.

  شب پایانی نخستین هفته تئاتر استان یزد با حضور مراد خانی معاون وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار می شود و از نفرات برگزیده هر بخش با اهدای لوح یادمان و گواهی نامه حضور در این همایش، تقدیر خواهد شد.

  گفتنی است به دوستان تئاتری که در نشست های آموزشی هر رشته حضور پویا و کارا و دائمی داشته باشند نیز گواهی نامه معتبر داده خواهد شد.
  نظرات کاربران