در حال بارگذاری ...
 • کارگردان یزدی:

  ساخت پلاتوی تالار هنر کار ارزشمندی است

  صادق نصیری دانش آموخته ی تئاتر در زمینه طراحی صحنه است،  وی  با  نمایش جی G در  بخش مسابقه بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استانی یزد حضور دارد. در نخستین روز جشنواره فرصتی شد تا با صادق نصیری کارگردان نمایش جی به گفت و گو  بنشینیم.  این گفت و گو را در پی بخوانید.

  1. نمایش "جی" نسبت به اجرای عموم چه تغییراتی داشته است؟

  در اجرای جشنواره بیشتر به زیر ساخت متن پرداختیم و به محتوای متن بیشتر توجه کردیم، البته در میزانسن ها، بازی بازیگران و دکور (نور) هم تغییراتی ایجاد کرده‌ایم.

  1. از نگاه یک تماشاچی نقطه ضعف و قوت نمایش خودتان را بگویید!

  هنگام اجرای عموم، تماشاگران نمایش "جی" با رضایت و دست پر از سالن بیرون رفتند. امیدوارم این ابراز رضایت از سر تعارف نبوده باشد. قطعا نمایش "جی" ایراداتی هم داشته که پاره ای از آن ها را گروه بازبینی بعنوان پیشنهاد به ما متذکر شدند و ما هم این نکات قابل قبول و مثبت را در اجرای جشنواره بکار بردیم.

  1. از مسئولان فرهنگی استان چه درخواستی دارید؟

  هر چند تا به حال کارهای ارزشمندی انجام شده، بویژه کار نیکوی ساخت و ساز پلاتوی تالار هنر که در چند سال گذشته به دلایل واهی ساخته نمی شد؛ ولی امروز شاهدیم که فقططی چند روز این کار ارزشمند انجام شد. بنا براین جا دارد به همه ی دست اندرکاران که این کار را پیگیری کردند، دست مریزاد بگوییم. ساخته شدن این پلاتو باعث می شود تا پس از این دست به دامن افراد دیگری نشویم، در خانه خودمان تمرین کنیم و دل گرم باشیم.

  1. ارزیابی شما از عملکرد یک سال گذشته ی انجمن نمایش یزد چیست؟

  از نظر من بسیار خوب بوده چون این انجمن کارهای زیرساختی و آموزشی ارزشمندی انجام داده و البته طرح های خوب دیگری هم داشته و دارند که امیدوارم که پیگیری شود و به نتیجه برسد.

  بزرگترین کار انجمن ساخت پلاتو بود که خدا راشکر به ثمر رسید.

  1. درباره یکی از این موضوعات به دلخواه، خیلی کوتاه نظر خود را بگویید:

  پلاتو- برگزاری جشنواره- اجرای عموم پیش از جشنواره، به عنوان نقطه عطف فعالیت انجمن و مدیریت جناب آقای غیاثی با ز هم تاکیدم روی پلاتو هست.

  بزرگترین کار جناب غیاثی در رابطه با تئاتر ساخت و پیگیری پلاوی تالار هنر است که بسیار ارزشمند و باقیات و صالحاتی برای ایشان است که برای ایشان ثبت شد و بسیار سپاسگزارم به خاطر این امر بزرگ که در حق تئاتری‌ها کردند.

   

   

   
  نظرات کاربران