در حال بارگذاری ...
 • نخستین نشست شورای مشورتی تئاتر یزد برگزار شد

  نخستین نشست شورای مشورتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، در زمینه تئاتر، روز یک شنبه ۲۷ فروردین ۹۶ در تالارهنر یزد، برگزار شد.

  به گزارش تئاتر یزد، 12 نفر از هنرمندان پیشکسوت، تحصیل کرده و با تجربه تئاتر با دریافت ابلاغی از سوی علی غیاثی ندوشن-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد- در تاریخ 5 دی ماه  59 به عنوان اعضای شورای مشورتی معرفی شدند.

  پیش از این مدیرکل فرهنگ و ارشاد در گفت و گو با سایت انجمن و نیز در آیین پایانی جشنواره بیست و پنجم تئاتر استان یزد از تشکیل این شورا خبر داده بود.

  اعضای این شورا در روز 9 اسفند 95 و در نشست مشترکی که با حضور اعضای جدید انجمن هنرهای نمایشی استان، در اتاق کنفرانس اداره کل فرهنگ و ارشاد برگزار شد، به طور رسمی معرفی شدند و علی غیاثی ندوشن تعیین سیاست ها و راهبردهای کلان تئاتر استان را از وظایف کلی و اصلی این شورا برشمرد.

  نخستین نشست رسمی شورای مشورتی صبح یک شنبه 27 فروردین 96 با حضور احمد زارع مسئول امور هنری و علی شکاری کارشناس تئاتر اداره کل فرهنگ و ارشاد در تالارهنر یزد، برگزار شد.

  دراین نشست اعضای شورا در موارد زیر به توافق رسیدند:

  - تهیه و تدوین یک برنامه دراز مدت(5ساله) در سه زمینه­ی تولید تئاتر، آموزش تئاتر و نیزپرورش مخاطب تئاتر و بالا بردن سطح سلیقه­ی مخاطب

  - نظم و ترتیب دادن به سیستم و فضای کنونی تئاتر

  - شناسایی چالش ها و مشکل ها با نگاهی به عمل کرد گذشته هنرمندان و انجمن های نمایش پیشین

  احمدعلی مهدی نژاد، محمدتقی احتیاط، محمدرضا امیرخانی، محمدرضا ابوالحسنی، حیدرنیک آیین و امیررضا وزیری به عنوان هنرمندان پیشکسوت، محمود دهقان هراتی -رییس پیشین انجمن نمایش- محمد محمدسیفی، سعید شهریار و صادق نصیری به عنوان افراد با تجربه و تحصیل کرده­ی تئاتر، به همراه امیرصاحب جلال و علیرضا خورشیدنام به عنوان رییس و نایب رییس جدید انجمن نمایش، اعضای شورای مشورتی تئاتر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد به شمار می روند.

  گفتنی است در این نشست محمدرضا ابوالحسنی، حیدر نیک آیین، صادق نصیری و محمد محمدسیفی حضور نداشتند که در این بین، حیدرنیک آیین با فرستادن یادداشتی کوتاه برای یکی از اعضا، به نوعی از عضویت در این شورا کناره گیری کرد.

   
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران