در حال بارگذاری ...
 • نشست مشترک اعضای انجمن نمایش و شورای مشورتی تئاتر یزد با هنرمندان ابرکوه برگزار شد

  در راستای آشنایی با هنرمندان تئاتر ابرکوه و شنیدن درخواست و نیازهای اهالی تئاتر این شهرستان، اعضای شورای انجمن نمایش به همراه اعضای شورای مشورتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد در زمینه تئاتر، گردهمایی و نشستی دوستانه در سالن سینما فرهنگ اداره فرهنگ و ارشاد ابرکوه برگزار شد.

  به گزارش تئاتر یزد؛ این نشست با حضور احمدعلی مهدی نژاد، محمدتقی احتیاط و محمدرضا ابوالحسنی از اعضای شورای مشورتی، امیرصاحب جلال، علیرضا خورشیدنام، جعفردل دل زاده و مسلم زارع از اعضای انجمن هنرهای نمایشی استان یزد برگزارشد با این توضیح که دو نفر از اعضای انجمن، یعنی صاحب جلال و خورشیدنام عضور شورای مشورتی نیز به شمار می روند.

  در آغاز نشست حمیدرضا بصیری پس از خوش آمدگویی و ضمن برشمردن استعدادهای خوب جوانان ابرکوه در زمینه کارهای فرهنگی و هنری، ابراز امیدواری کرد که برگزاری این گونه نشست ها زمینه ساز رشد و پویایی هنر و فرهنگ ابرکوه، به ویژه تئاتر باشد.

  در ادامه رییس انجمن نمایش ابرکوه در سخنانی کوتاه، سال 95 را سالی خوب و پربار برای تئاتر ابرکوه ارزیابی کرد.

  اسماعیل خلاقی افزود: با توجه به برگزاری فصل تئاتر در تابستان 95، تولیدات تئاتری ما نسبت به سال های پیش چشمگیر بود و نمایش هایی مانند «قورمه سبزی» که به جشنواره استانی راه پیدا کرد و نیز «درستکارترین قاتل دنیا» که برای تئاتر ابرکوه اتفاق خوبی بود، در سال گذشته تولید شدند که در اجرای عمومی نیز مورد استقبال مردم قرار گرفتند.

  رییس انجمن نمایش ابرکوه همچنین به نمایش های «دزدان در دیوانه خانه»،  «خورشید و یخ » و نیز نمایش نامه خوانی «دل سگ» به عنوان تولیدات موفق تئاتر ابرکوه اشاره کرد.

  مسعود اکرمی که از پرده خوانان خوب ابرکوه،استان وحتی کشور به شمار می رود نیز در بخشی ازاین گردهمایی به بیان کمبودها ونیازهای هنرمندان تئاتر ابرکوه پرداخت و گفت: مهم ترین نیاز ما آموزش است، بسیاری از جوانان ما هنوز یک تئاتر خوب وحرفه ای ندیده اند، خواهش می کنیم دست کم فیلم تئاترهایی که در جشنواره های استانی و غیر استانی در آرشیو اداره کل هست را به دست ما برسانید.

  یکی از بانوان فعال ابرکوه در زمینه تئاتر نیز از نگاه یک بانوی ابرکوهی به مشکلات تئاتر در ابرکوه پرداخت و گفت: حضور کمرنگ بانوان در تئاتر ابرکوه ریشه در باورهای فرهنگی وسنتی این شهر دارد.

  الهام سجای افزود: یقین دارم که بسیاری از دختران و بانوان ابرکوهی  علاقه زیادی به تئاتر دارند ولی به دلیل همین باورها، علاقه خود را به زبان نمی آورند.

  احمدعلی مهدی نژاد از پیشکسوتان تئاتر یزد، به عنوان نماینده شورای مشورتی پس از شنیدن درخواست های هنرمندان تئاتر ابرکوه، در سخنانی کوتاه، ضمن اشاره به توانایی و استعداد ویژه ی جوانان ابرکوهی در زمینه نویسندگی، شعر و ادبیات نمایشی، جوانان تئاتری ابرکوه را به کوشش و مطالعه بیش از پیش تشویق کرد و گفت: حرف های شما منطقی و به جاست و ما حرف های شما را به گوش آقای غیاثی، مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد می رسانیم.

  مهدی نژاد در پایان برای برگزاری کارگاه ها و نشست های آموزشی به هنرمندان تئاتر ابرکوه قول مساعد داد.

  مسئول دفتر نماینده مردم ابرکوه درمجلش شورای اسلامی به عنوان یکی از هوادران هنرمندان ابرکوه، سخنران دیگر این گردهمایی بود که در سخنانش به اهمیت تعامل بین هنرمندان با مسئولین ودولت مردان اشاره کرد.

  سیدحسام هدایتی نیز به استعداد بالای دانش آموزان ابرکوهی در زمینه هنر و ادبیات پرداخت و گفت: باید زمینه رشد و باروری این استعدادهای ناب را فراهم کنیم و ما در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

  امیرصاحب جلال رییس انجمن هنرهای نمایشی استان یزد نیز در بخش دیگری از این دیدار دوستانه به همکاری دوستانه و خوب مسئولین به ویژه رییس فرهنگ و ارشاد ابرکوه با هنرمندان اینشهرستان اشاره کرد و گفت: بسیار خوشحالم که امروز در جمع شما دوستان ابرکوهی هستم و امیدوارم این گونه نشست ها و دیدارها زمینه مناسبی را برای رشد و فعالیت سازنده هنرمندان تئاتر سراسر استان فراهم آورد.

  ضیافت افطار، اجرای یک قطعه آوازی توسط حسن  پورحاصلی و تقدیر از هنرمندان فعال تئاتر در سال 95 پایان بخش این گردهمایی بود.

  گفتنی است گروه های فعال تئاتری شهرستان ابرکوه عبارتند از:

  گروه «شاخ نبات» با سرپرستی اسماعیل اخلاقی، گروه «شهریار» با سرپرستی الهام السادات سجادی، گروه «دیدار» با سرپرستی مهرداد بهرامی، گروه «شهرزاد» با سرپرستی سحر نجاتی که از این میان تنها گروه «شاخ نبات» به ثبت رسیده است.

   
  نظرات کاربران