در حال بارگذاری ...

بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان یزد به پایان رسید

انجمن نمایش یزد: بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان یزد که از روز شنبه ۲۵ شهریور ۹۶ آغاز شده بود، شامگاه دوشنبه ۲۷ شهرویور با برگزاری آیین پایانی در تالار فرهنگ و شناخته شدن برگزیدگان رشته های گوناگون به پایان رسید.

به گزارش تئاتر یزد؛ در آغاز آیین پایانی جشنواره علی غیاثی ندوشن، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد برای دقایقی به ایراد سخن پرداخت و ضمن ارائه گزارشی از  چگونگی روند برگزاری جشنواره، از حضور 4 گروه نمایشی در این جشنواره بیست و ششم ابراز خشنودی کرد.

سپس رییس انجمن هنرهای نمایشی استان یزد و دبیراجرایی جشنواره روی سن رفت و با بیان این که فراخوان جشنواره برای نخستین بار در تاریخ 15فروردین 96منتشرشد، گفت: پس از انتشار و تا نیمه های ماه مرداد 24 گروه نمایشی، فرم درخواست شرکت در جشنواره را دریافت کردند.

محمدرضا صاحب جلال افزود: از این تعداد، 12 گروه نمایشی برای بازبینی آماده شدند که آثارشان توسط آقایان محمد محمدسیفی، رضا امیرخانی و صادق نصیری  مورد بازبینی قرار گرفت.

وی ادامه داد: پساز بازبینی، 8گروه نمایشی مجوز حضور در جشنواره را دریافت کردند که در این دو روز گذشته شاهد اجرای این نمایش ها بودید.

دبیر اجرایی بیست و ششمین دوره جشنواره تئاتر استان یزد، در پایان گفت: خوشبختانه حضور هنرمندان در این دوره از جشنواره رضایت ‌بخش بود که امیدواریم که در دوره‌های بعد، آثار بیشتر و بهتری در جشنواره حضور پیدا کنند.

اجرای نقالی توسط مسعود اکرمی -نقال خوب و توانمند شهرستان ابرکوه و دارنده رتبه سوم کشور در زمینه نقالی- که به نقل «رزم رستم و سهراب» بخش دیگری از آیین پایانی بود که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.

 در بخش دیگری از این آیین، از سید علی‌اکبر پیغمبری هنرمند پیشکسوت تئاتر استان، در حضور داوران جشنواره و نیز جعفردهقان و محمد الهی بازیگران سینما و تلویزیون کشور –میهمانان آیین پایانی- با اهدای لوح سپاس و تندیس جشنواره تجلیل شد.

بر اساس رای داوران جشنواره - دکتر عطاالله کوپال و هادی مرزبان از تهران ودکتر محمود دهقان هراتی از یزد- نمایش های «زری سلطان» به کارگردانی جعفر دل دل و «خاک شیرین» به کارگردانی زمان ارکمان به عنوان نمایش های برگزیده بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان یزد، معرفی شدند.

گفتنی است، اجرای موسیقی و آواز توسط مصطفی راغب و میلاد دهقان و نیز امضای پوستر جشنواره توسط مدیرکل فرهنگ و ارشاد، داوران، پیشکسوتان و هنرمندان شرکت کننده در جشنواره از دیگر بخش های آیین پایانی جشنواره بیست و ششم یزد بود که توسط سیدحسین پیغمبری اجرا شد.
نظرات کاربران