در حال بارگذاری ...
 • اخبار کوتاه نمایشی از شهرستان های استان یزد

  در هفته های گذشته رویدادهای تئاتری گوناگونی در سطح شهرستان های استان یزد، صورت گرفته است که به چند نمونه از آنها اشاره می شود.

  به گزارش تئاتر یزد؛ با نزدیک شدن فصل تابستان، گروه های نمایشی درشهرستان ها به تکاپو افتاده اند؛ در بعضی از شهرستان ها کارگاه های آموزش تئاتر در حال برگزاری است و در شماری دیگر، هنرمندان دست به کار تولید نمایش شده اند. 

   بافق/ در شهرستان بافق، انجمن نمایش این شهرستان پس از مدت ها فراز و نشیب به ثبات دلخواه رسیده است. همین راستا ناصر سروی مسئول انجمن هنرهای نمایشی شهرستان بافق، در احکامی جداگانه، منصور رحیمی / میثم پورمنش/ روح الله کوشا مقدم و علی محمد فلاح را به ترتیب به عنوان نایب رییس، انجمن، بازرس و مدیر روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی این شهرستان، به انجمن هنرهای نمایشی مرکز استان معرفی کرد.

  گفتنی است، مدت هریک از این احکام یک سال است.

   

  میبد/ هنرمندان شهرستان میبد نیز در ماه رمضان بیکار ننشستند و برای روی صحنه بردن یک نمایش مناسبتی دست به کار شدند.

  نمایش «مجلس ضربت خوردن مردی که خوب بود» کاری از گروه تئاتر جوان شهرستان میبد؛ هم زمان با شب های قدر، به مدت 6 شب از 13 تا 18 خرداد ماه 97 در سالن آمفی  تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان، روی صحنه رفت.

  این نمایش را محمد جواد آقایی میبدی با برداشتی آزاد از نمایش نامه «مجلس ضربت زدن» استاد بهرام بیضایی نوشته و کارگردانی کرده بود.

   

  تفت/ هنرمندان شهرستان تفت نیز پس از مدت ها دور بودن از صحنه، برای تولید یک کار نمایشی درکنار هم گرد آمدند.

  نمایش «از خاک تا خاک» کاری از گروه نمایش نور شهرستان تفت، از سه شنبه 22 پنج شنبه 24 خرداد ماه 97 در سالن دیدار اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان روی صحنه می رود.

  گفتنی است، «از خاک تا خاک» را رضا رییسی نوشته و سید ولی عرب زاده کارگردانی کرده است.

   

  ابرکوه/ در شهرستان ابرکوه نیز تئاتر فیلم «ارباب هفت آسمان» کاری از کانون فرهنگی امام علی(ع) و پایگاه مقاومت شهید آیت، از 20 تا 22 خرداد ماه 97 روی صحنه رفت.

  گفتنی است، هنرمندان نمایش در بعضی از شهرستان ها خود را برای شرکت در بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان یزد آماده می کنند.

   
  نظرات کاربران