در حال بارگذاری ...
 • نمایش «رویای پرومته» در یزد بازبینی شد

  روز چهارشنبه ۲۰ تیرماه ۹۷ نمایش عروسکی «رویای پرومته» برای حضور در هفدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی مبارک- تهران، در مجتمع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یزد، بازبینی شد.

  به گزارش تئاتر یزد؛ این نمایش با نویسندگی و کارگردانی محسن اکرمی ابرقویی به عنوان کاری از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یزد، و با عروسک گردانی و بازی اعضای نوجوان کارگاه های نمایش کانون پرورش تولید شده است.

  مرضیه السادات برومند یزدی که به عنوان دبیر جشنواره، بهرام شاه محمدلو، مریم سعادت و بنفشه بدیعی- گروه بازبینی- را همراهی میکرد، پس از بازبینی و در گفت و گو با گزارشگر سیمای مرکز یزد گفت: خوشبختانه در همه جای ایران در زمینه اجرای نمایشهای عروسکی، استعداد وجود دارد؛ مهم این است که مسئولین زمینه ای فراهم کنند که سطح سلیقه مردم بالا برود تا به کارهای سهل و سطحی که نیازی به اندیشه ندارد، عادت نکنند.

  وی افزود: مردم و خانواده ها نیز خودشان باید به این رشد و پویایی کمک کنند و ذائقه فرزندانشان را با تماشای تئاترها و فیلم های ارزشمند، بهتر کنند.

  مرضیه برومند در پایان گفت: با بعضی از مسئولین فرهنگی یزد، صحبت هایی برای اجرای یک کار هنری در یزد کرده ام که چون هنوز قطعی نشده، حرفی نمی زنم ولی بسیار امیدوارم و دوست دارم که در این جا و با کمک هنرمندان یزدی کاری انجام بدهم.

  در این روز افزون بر گروه بازبینی، شماری از پیشکسوتان هنر نمایش یزد، اعضای انجمن نمایش، سرپرست، کارشناسان و مربیان کانون پرورش فکری یزد نیز به تماشای نمایش عروسکی «رویای پرومته» نشستند.

  دست اندرکاران این نمایش عبارتند از: طراح، نویسنده و کارگردان:محسن اکرمی ابرقویی 

  عروسک گردانان:کیمیا فرح زا، نیلوفر عبدالعلیان، آتریا طاهری، نازنین کهدویی، زهرا سادات جوادیان، مرضیه سادات جوادیان، یاسمن ملک ثابت، یگانه کریمی.

  طراحی حرکات فرم: نگار دیبا فر، جلوه های صوتی:روح اله زارع

   

   هفدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی مبارک، از یکم تا هفتم شهریور ماه 97 در تهران برگزار میشود.

   

   

   

   
  نظرات کاربران