در حال بارگذاری ...
با حضور مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و فرماندار میبد؛

نشست خبری مسئولین بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان یزد برگزار شد

همزمان با اعلام آثار راه یافته به مرحله پایانی بیست و هشتمین دوره جشنواره تئاتر یزد، نشست خبری مدیرکل ارشاد اسلامی استان، فرماندار میبد و دستندرکاران این جشنواره با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش تئاتر یزد؛ فرماندار میبد در ابتدای این نشست ضمن قدردانی از همکاری مسئولین استان و شهرستان میبد در رابطه با فراهم نمودن مقدمات برگزاری بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان در میبد گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی در رابطه با توسعه فعالیت های هنری در میبد رو به انجام است که امام جمعه شهرستان نیز نظر مثبتی در این رابطه داشته اند.

حسین فلاح ضمن ارائه گزارشی از برنامه های فرهنگی و تجهیز سالن های تئاتر در شهرستان میبد، نگاه مثبت شورای فرهنگی میبد بخصوص امام جمعه این شهرستان را ارزشمند توصیف کرد و گفت: نباید مباحث هنری و فرهنگی در جامعه فراموش شود و تئاتر می تواند اندیشه های خوب را در جامعه جلوه نگری کند.

وی در پایان اظهار امیداوری کرد با همکاری دستگاه های اجرایی و گروه های هنری، برنامه ای فاخر و خوب در شان هنر را در یزد میزبانی کنیم.

در ادامه مجید جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: عمده هدف برگزاری این جشنواره تمرکز زدایی و توجه به هنر در شهرستان ها بود و دلیل اینکه میبد انتخاب شد، این شهرستان  یکی از کانون های اصلی فرهنگ و هنر در استان بوده و همواره نقش تاریخی در برهه های مختلف زمانی داشته است.

وی در ادامه به تشریح اهداف جشنواره پرداخت و گفت: تاکید بر تمرکز برای اجرای هنرهای نمایشی یکی از اهداف اصلی جشنواره است که امیدواریم تئاتر نقش سازنده و اصلاح گر خود را ایفا کند.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در ادامه افزود: توجه به ظرفیت های بومی منطقه نیز از دیگر اهداف برگزاری جشنواره در میبد است که این شهرستان با ویژگی های خوبی که دارد امیداوریم به غنای هنر و تئاتر کمک کند.

جوادیان زاده در ادامه به مسئله کتاب، آب ، خانواده و توجه به بنیاد خانواده، تاکید هنرمندانه به هویت ایرانی که امروزه بیش از گذشته در معرض خطر است به عنوان موضوعات مهم روز جامعه اشاره کرد و گفت: به نظر می رسد هنر تئاتر می تواند مدافع ما در این زمینه باشد و به اعتلای فرهنگ عمومی مردم کمک نماید.

وی گفت: امید و نشاط اجتماعی نیز یکی دیگر از موضوعات مهمی است که  با توجه به برخی از مشکلات اقتصادی و اجتماعی، جامعه به آن نیاز دارد و گروه های نمایشی باید مد نظر داشته باشند.

رئیس بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان یزد در ادامه گزارشی از آمادگی سالن های تئاتر میبد برای برگزاری جشنواره تئاتر استانی ارائه نمود و گفت: جشنواره های تئاتر زیرساخت های حداقلی را می خواهد و بزرگترین جشن تئاتر استان محسوب می شود که خوشبختانه با تلاش مسئولین شهرستان میبد امروز یکی از بهترین سالن های تئاتر استان را در این شهرستان خواهیم داشت که با هزینه ای حدود 200 میلیون تومان برای تکمیل و تجهیز آن، نشان دهنده یک مجموعه استاندارد است.
مطالب مرتبط

پاشا بدرود کارگردان نمایش «″نقطه آبی در میان حافظه کبود»:

از مجموعه عناصر متنوع برای اجرایی قابل قبول نمایش استفاده شده
پاشا بدرود کارگردان نمایش «″نقطه آبی در میان حافظه کبود»:

از مجموعه عناصر متنوع برای اجرایی قابل قبول نمایش استفاده شده

نمایش ″نقطه آبی در میان حافظه کبود″ با کارگردانی پاشا بدرود برای شرکت در جشنواره مقاومت آماده می شود، گفتگو با کارگردان این نمایش پیش روی شما است.

|

کارگردان تنها اثر راه یافته از استان یزد به جشنواره عروسکی تهران - مبارک:

امیدوارم نماینده خوبی برای تئاتر یزد در این فستیوال معتبر عروسکی باشیم
کارگردان تنها اثر راه یافته از استان یزد به جشنواره عروسکی تهران - مبارک:

امیدوارم نماینده خوبی برای تئاتر یزد در این فستیوال معتبر عروسکی باشیم

بر اساس اعلام دبیرخانه هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک، نمایش «زنان انتظار» از یزد به مرحله ی نخست این جشنواره راه یافت.

|

نظرات کاربران