در حال بارگذاری ...
رئیس شورای سیاست گذاری سومین دوره جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی:

ارسال 156اثر به دبیرخانه جشنواره

رئیس شورای سیاست گذاری سومین دوره جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی از برگزاری این رویداد در یزد خبر داد و گفت: ۱۵۶ اثر به دبیرخانه این جشنواره راه یافت.

به گزارش تئاتر یزد؛  احمد ترحمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی در استان یزد خبر داد و اظهار داشت: این رویداد به لحاظ فرهنگی، هنری و اجتماعی در استان یزد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

▫️وی خاطرنشان کرد: این که تئاتر از یک سالن خاص و تماشاگر محدود و پروسه طولانی گرفتن بلیط و نوبت به متن زندگی مردم وارد شود و در محل‌های عمومی اجرا شود، ابتکار و رویداد بسیار خوبی است.

▫️رئیس شورای سیاست گذاری سومین دوره جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی خاطرنشان کرد: امیدواریم این رویداد که به همت انجمن تئاتر استان برگزار می‌شود بتواند زمینه ارتباط هرچه بیشتر مردم و هنرهای نمایشی را فراهم کند.

▫️ترحمی با بیان اینکه فراخوان این جشنواره پس از انتشار به تمام نهادهای هنری مرتبط با هنرهای نمایشی در کشور ارسال شد گفت: در فراخوان اولیه جشنواره زمان ارسال آثار تا 16 آبان در نظر گرفته شده بود که با توجه به استقبال صورت گرفته و درخواست‌های انجام شده، این روند تا 24 آبان تمدید شد.

▫️وی از ارسال 156 اثر به دبیرخانه این جشنواره خبر داد و گفت: یزد، تهران، مشهد و همدان بیشترین آثار را در بین استانهای کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال کردند.

▫️معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد خاطرنشان کرد: در نهایت 18 اثر به عنوان آثار برگزیده انتخاب و یک اثر هم به این آثار اضافه و در نهایت 19 تئاتر در مرحله رقابت این جشنواره حضور دارند.

▫️ترحمی گفت: از هشت تا 11 آذرماه، مراسم افتتاحیه و اختتامیه جشنواره برگزار و آثار راه یافته به مرحله رقابت در سطح شهرستان یزد به نمایش در می‌آیند.

▫️رئیس شورای سیاستگذاری سومین دوره جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی با بیان اینکه گذر و فرهنگ و هنر مازاری‌ها، پارک آزادگان و پارک باغ ملی سه محلی است که برای اجرا و نمایش این آثار در نظر گرفته شده است، گفت: مراسم اختتامیه جشنواره 18 آذرماه در ارشاد یزد برگزار و از برگزیدگان تجلیل می‌شود.

▫️وی گفت: با توجه به تجربه سه ساله‌ای که در برگزاری این جشنواره وجود دارد، الان ظرفیت و خواست هنرمندان بر این است که در سال‌های آینده این جشنواره به صورت بین‌المللی برگزار شود.

 

 
مطالب مرتبط

پاشا بدرود کارگردان نمایش «″نقطه آبی در میان حافظه کبود»:

از مجموعه عناصر متنوع برای اجرایی قابل قبول نمایش استفاده شده
پاشا بدرود کارگردان نمایش «″نقطه آبی در میان حافظه کبود»:

از مجموعه عناصر متنوع برای اجرایی قابل قبول نمایش استفاده شده

نمایش ″نقطه آبی در میان حافظه کبود″ با کارگردانی پاشا بدرود برای شرکت در جشنواره مقاومت آماده می شود، گفتگو با کارگردان این نمایش پیش روی شما است.

|

کارگردان تنها اثر راه یافته از استان یزد به جشنواره عروسکی تهران - مبارک:

امیدوارم نماینده خوبی برای تئاتر یزد در این فستیوال معتبر عروسکی باشیم
کارگردان تنها اثر راه یافته از استان یزد به جشنواره عروسکی تهران - مبارک:

امیدوارم نماینده خوبی برای تئاتر یزد در این فستیوال معتبر عروسکی باشیم

بر اساس اعلام دبیرخانه هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک، نمایش «زنان انتظار» از یزد به مرحله ی نخست این جشنواره راه یافت.

|

نظرات کاربران