در حال بارگذاری ...
 • رئیس شورای سیاست گذاری سومین دوره جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی:

  ارسال 156اثر به دبیرخانه جشنواره

  رئیس شورای سیاست گذاری سومین دوره جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی از برگزاری این رویداد در یزد خبر داد و گفت: ۱۵۶ اثر به دبیرخانه این جشنواره راه یافت.

  به گزارش تئاتر یزد؛  احمد ترحمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی در استان یزد خبر داد و اظهار داشت: این رویداد به لحاظ فرهنگی، هنری و اجتماعی در استان یزد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

  ▫️وی خاطرنشان کرد: این که تئاتر از یک سالن خاص و تماشاگر محدود و پروسه طولانی گرفتن بلیط و نوبت به متن زندگی مردم وارد شود و در محل‌های عمومی اجرا شود، ابتکار و رویداد بسیار خوبی است.

  ▫️رئیس شورای سیاست گذاری سومین دوره جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی خاطرنشان کرد: امیدواریم این رویداد که به همت انجمن تئاتر استان برگزار می‌شود بتواند زمینه ارتباط هرچه بیشتر مردم و هنرهای نمایشی را فراهم کند.

  ▫️ترحمی با بیان اینکه فراخوان این جشنواره پس از انتشار به تمام نهادهای هنری مرتبط با هنرهای نمایشی در کشور ارسال شد گفت: در فراخوان اولیه جشنواره زمان ارسال آثار تا 16 آبان در نظر گرفته شده بود که با توجه به استقبال صورت گرفته و درخواست‌های انجام شده، این روند تا 24 آبان تمدید شد.

  ▫️وی از ارسال 156 اثر به دبیرخانه این جشنواره خبر داد و گفت: یزد، تهران، مشهد و همدان بیشترین آثار را در بین استانهای کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال کردند.

  ▫️معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد خاطرنشان کرد: در نهایت 18 اثر به عنوان آثار برگزیده انتخاب و یک اثر هم به این آثار اضافه و در نهایت 19 تئاتر در مرحله رقابت این جشنواره حضور دارند.

  ▫️ترحمی گفت: از هشت تا 11 آذرماه، مراسم افتتاحیه و اختتامیه جشنواره برگزار و آثار راه یافته به مرحله رقابت در سطح شهرستان یزد به نمایش در می‌آیند.

  ▫️رئیس شورای سیاستگذاری سومین دوره جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی با بیان اینکه گذر و فرهنگ و هنر مازاری‌ها، پارک آزادگان و پارک باغ ملی سه محلی است که برای اجرا و نمایش این آثار در نظر گرفته شده است، گفت: مراسم اختتامیه جشنواره 18 آذرماه در ارشاد یزد برگزار و از برگزیدگان تجلیل می‌شود.

  ▫️وی گفت: با توجه به تجربه سه ساله‌ای که در برگزاری این جشنواره وجود دارد، الان ظرفیت و خواست هنرمندان بر این است که در سال‌های آینده این جشنواره به صورت بین‌المللی برگزار شود.

   

   
  مطالب مرتبط

  مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد:

نمایش خیابانی یاری‌گر بیان مسائل مرتبط با حوزه خانواده است
  مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد:

  نمایش خیابانی یاری‌گر بیان مسائل مرتبط با حوزه خانواده است

  مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به برگزاری سومین جشنواره تئاتر خیابانی چتر زندگی در یزد گفت: نمایش خیابانی به عنوان هنری که بی‌واسطه و اغلب به زبانی انتقادی با مخاطب عام سخن می‌گوید، می‌تواند یاریگر ما در بیان بسیاری موضوعات از جمله مسائل مرتبط با خانواده باشد که ...

  |

  عضو شورای سیاست‌گذاری سومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی:

جامعه نیاز به نشاط اجتماعی تحرک و پویایی دارد
  عضو شورای سیاست‌گذاری سومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی:

  جامعه نیاز به نشاط اجتماعی تحرک و پویایی دارد

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و عضو شورای سیاست‌گذاری سومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی اظهار کرد: به دنبال قالبی هنری بودیم که بتوانیم نشاط اجتماعی، سرزندگی، تحرک و پویایی را در شهر پیاده کنیم که در این میان تئاتر خیابانی را برای این هدف مناسب دیده‌ایم.

  |

  مسئول دفتر تئاتر خیابانی یزد:

جشنواره تئاتر خیابانی چتر زندگی باید تولیدکننده باشد
  مسئول دفتر تئاتر خیابانی یزد:

  جشنواره تئاتر خیابانی چتر زندگی باید تولیدکننده باشد

  مسئول دفتر تئاتر خیابانی استان یزد بابیان اینکه در تلاشیم جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی به بهترین و مطرح‌ترین جشنواره خیابانی کشور تبدیل کنیم، گفت: جشنواره چتر زندگی باید از یک جشنواره مصرف‌کننده به جشنواره‌ای تولیدکننده تبدیل شود، یعنی از سال آینده پذیرای ...

  |

  مدیرکل دفتر امور اجتماعی فرهنگی استانداری یزد:

تئاتر خیابانی تریبونی مطلوب برای بیان مباحث اجتماعی است
  مدیرکل دفتر امور اجتماعی فرهنگی استانداری یزد:

  تئاتر خیابانی تریبونی مطلوب برای بیان مباحث اجتماعی است

  مدیرکل دفتر امور‌اجتماعی و فرهنگی استانداری با بیان اینکه هنر، زبان مطلوبی برای آموزش است؛ گفت: زبان هنر به طور عام و تئاتر به طور خاص و تئاتر خیابانی به طور خاص تر به دلیل طیف وسیع مخاطب می‌تواند تریبون مطلوبی برای بیان مباحث اجتماعی باشد.

  |

  نظرات کاربران