در حال بارگذاری ...
 • مسئول دفتر تئاتر خیابانی یزد:

  جشنواره تئاتر خیابانی چتر زندگی باید تولیدکننده باشد

  مسئول دفتر تئاتر خیابانی استان یزد بابیان اینکه در تلاشیم جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی به بهترین و مطرح‌ترین جشنواره خیابانی کشور تبدیل کنیم، گفت: جشنواره چتر زندگی باید از یک جشنواره مصرف‌کننده به جشنواره‌ای تولیدکننده تبدیل شود، یعنی از سال آینده پذیرای گروه‌هایی باشد که در راستای موضوعات مرتبط با خانواده آثاری را برای ارائه تولید کرده باشند.

  به گزارش تئاتر یزد؛ علیرضا خورشید نام با اشاره به اینکه تأثیر برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها در بین هنرمندان حوزه تئاتر دارای دو بعد است، افزود: گفت‌وگو با کارگردانان باتجربه دیگر استان‌ها و حضور در کارگاه‌های آموزشی برای هنرمندان سودمند است اما، اگر آن‌ها بخواهند چشم و گوش بسته و مانند یک مقلد از شیوه اجرایی یک نمایش خیابانی کپی‌برداری کنند وارد چالشی بزرگ خواهند شد.

  وی بابیان اینکه وضعیت تئاتر خیابانی در یزد به نسبت دهه پیش  و حتی پنج سال گذشته رشد خوبی داشته است؛ تأکید کرد: بخش زیادی از این رشد و پویایی و گرایش هنرمندان نمایش به این شاخه از تئاتر، در ۳ سال گذشته، وامدار برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی چتر زندگی است.

  خورشید نام ادامه داد: در چند سال گذشته به مناسبت‌های گوناگون و یا با سفارش شماری از ادارات و ارگان‌ها، برای تولید نمایش خیابانی در راستای اهداف تبلیغی و آموزشی خود، هنرمندان نمایش، اقدام به تولید نمایش‌های خیابانی با موضوع و محتوای سفارش‌دهندگان زده‌اند و تعدد کارهای اجراشده را افزایش داده‌اند. البته درستی یا نادرستی چنین روندی جای گفت‌وگو دارد که مجال این گفتگو نیست.

  این مقام مسئول بابیان اینکه کارهای ارائه‌شده از یزد در سومین جشنواره چتر زندگی امسال به نسبت سال گذشته دارای پختگی و پیشرفت محسوسی است؛ خاطرنشان کرد: هنرمندان حوزه تئاتر خیابانی یزد برای رسیدن به سطح اول کشور نیاز به تجربه‌اندوزی و کسب دانش هستند که خوشبختانه با شور و شوقی که از خود نشان داده‌اند و روندی که در پیش‌گرفته‌اند، این مهم دور از دسترس نیست.

  وی ابراز امیدواری کرد تا با همراهی و همدلی مسئولان استان به‌ویژه مدیران استانداری، اداره فرهنگ و ارشاد، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، اداره ورزش و جوانان و نیز شخص استاندار محترم و صدالبته حضور گرم و پرشور هنرمندان تئاتر و راهنمایی‌های پیشکسوتان تئاتر، جشنواره چتر زندگی در سال‌های آینده ضمن تداوم، تقویت‌شده و به اهداف والای خود نزدیک شود.

   
  مطالب مرتبط

  مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد:

نمایش خیابانی یاری‌گر بیان مسائل مرتبط با حوزه خانواده است
  مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد:

  نمایش خیابانی یاری‌گر بیان مسائل مرتبط با حوزه خانواده است

  مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به برگزاری سومین جشنواره تئاتر خیابانی چتر زندگی در یزد گفت: نمایش خیابانی به عنوان هنری که بی‌واسطه و اغلب به زبانی انتقادی با مخاطب عام سخن می‌گوید، می‌تواند یاریگر ما در بیان بسیاری موضوعات از جمله مسائل مرتبط با خانواده باشد که ...

  |

  عضو شورای سیاست‌گذاری سومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی:

جامعه نیاز به نشاط اجتماعی تحرک و پویایی دارد
  عضو شورای سیاست‌گذاری سومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی:

  جامعه نیاز به نشاط اجتماعی تحرک و پویایی دارد

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و عضو شورای سیاست‌گذاری سومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی اظهار کرد: به دنبال قالبی هنری بودیم که بتوانیم نشاط اجتماعی، سرزندگی، تحرک و پویایی را در شهر پیاده کنیم که در این میان تئاتر خیابانی را برای این هدف مناسب دیده‌ایم.

  |

  مدیرکل دفتر امور اجتماعی فرهنگی استانداری یزد:

تئاتر خیابانی تریبونی مطلوب برای بیان مباحث اجتماعی است
  مدیرکل دفتر امور اجتماعی فرهنگی استانداری یزد:

  تئاتر خیابانی تریبونی مطلوب برای بیان مباحث اجتماعی است

  مدیرکل دفتر امور‌اجتماعی و فرهنگی استانداری با بیان اینکه هنر، زبان مطلوبی برای آموزش است؛ گفت: زبان هنر به طور عام و تئاتر به طور خاص و تئاتر خیابانی به طور خاص تر به دلیل طیف وسیع مخاطب می‌تواند تریبون مطلوبی برای بیان مباحث اجتماعی باشد.

  |

  نظرات کاربران