در حال بارگذاری ...
 • عضو شورای سیاست‌گذاری سومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی:

  جامعه نیاز به نشاط اجتماعی تحرک و پویایی دارد

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و عضو شورای سیاست‌گذاری سومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی اظهار کرد: به دنبال قالبی هنری بودیم که بتوانیم نشاط اجتماعی، سرزندگی، تحرک و پویایی را در شهر پیاده کنیم که در این میان تئاتر خیابانی را برای این هدف مناسب دیده‌ایم.

  به گزارش تئاتر یزد؛  مجید جوادیان زاده با اشاره به اینکه هنر تئاتر، هنری تأثیرگذار است و پیام‌های اجتماعی را به‌درستی و به شکل کامل‌تری نسبت به هنرهای دیگر منتقل می‌کند، افزود: از این زبان می‌توان برای مطرح کردن دغدغه‌های اجتماعی استفاده کرد.

  عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره ملی تئاتر چتر خیابانی ادامه داد: با یک رویکرد آینده‌پژوهانه، می‌توان گفت که سمت‌وسوی کلیه هنرها به سمت شهری شدن و خیابانی شدن درحرکت است و هنرها به سمت قالب‌های آزادتر می‌روند، یزد نیز از فضای صرفاً کلاسیک و تخصصی اجرای هنری صرف در حال جدا شدن است.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد تأکید کرد: درواقع این هنر، ارتباط بی‌واسطه‌تری با مردم دارد و هنرمند به‌جای مستقر شدن در یک مکان به درون شهر و جامعه می‌رود و تأثیر بی‌واسطه‌تری هم می‌گذارد. ضمن اینکه در حال حاضر ما نیاز به اندیشه و تخیل جمعی داریم، تئاترهای خیابانی به این هدف ما کمک می‌کنند.
   
  جوادیان زاده ادامه داد: برگزاری این جشنواره‌ها می‌تواند به کشف استعدادهای جوانان بیانجامد و علاقه‌مندان با گروه‌های نمایشی در ارتباط باشند و از این طریق هدایت‌شده و به فضاهای آموزشی روی‌آورند.

  وی یکی دیگر از اهداف این جشنواره را کارکرد جدید شهر عنوان کرد و ادامه داد: فضای شهر باید بامعناتر شود و صرفاً برای عبور و مرور نباشد، بلکه محلی برای ایستادن و به تماشا نشستن نیز باشد و این روزمرگی زدگی را کاهش دهد.

  جوادیان زاده در خصوص انتخاب موضوع خانواده برای جشنواره چتر زندگی تصریح کرد: مسائل مرتبط با خانواده و آسیب‌های نسل جوان، هویت و شخصیت خانواده یکی از موضوعات جشنواره است که به دلیل عام بودن تئاتر خیابانی موضوعات عام مثل خانواده در نظر گرفته شد.

  وی عنوان کرد: سنجش تأثیر  تئاتر خیابانی با موضوع خانواده در مردم آسان نیست ولی در حقیقت از بازتاب رسانه‌ها و نقد و نظرها می‌توانیم تأثیرات غیرمستقیم این موضوع را احساس کنیم و بدانیم که در مسیر درستی قرارگرفته‌ایم.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در پایان خاطرنشان کرد: در حال برگزاری سومین دوره برگزاری جشنواره چتر زندگی هستیم. در این جشنواره رویکرد بین‌المللی بودن را داشتیم ولی باید برای این موضوع، استانداردها و هزینه‌هایی تأمین شود که تصمیم گرفتیم تا با برگزاری یک سال دیگر به‌صورت ملی به نقاط قوت و ضعف خود واقف شویم تا در آینده‌ای نزدیک به این مهم دست‌یابیم.

   

   
  مطالب مرتبط

  مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد:

نمایش خیابانی یاری‌گر بیان مسائل مرتبط با حوزه خانواده است
  مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد:

  نمایش خیابانی یاری‌گر بیان مسائل مرتبط با حوزه خانواده است

  مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به برگزاری سومین جشنواره تئاتر خیابانی چتر زندگی در یزد گفت: نمایش خیابانی به عنوان هنری که بی‌واسطه و اغلب به زبانی انتقادی با مخاطب عام سخن می‌گوید، می‌تواند یاریگر ما در بیان بسیاری موضوعات از جمله مسائل مرتبط با خانواده باشد که ...

  |

  مسئول دفتر تئاتر خیابانی یزد:

جشنواره تئاتر خیابانی چتر زندگی باید تولیدکننده باشد
  مسئول دفتر تئاتر خیابانی یزد:

  جشنواره تئاتر خیابانی چتر زندگی باید تولیدکننده باشد

  مسئول دفتر تئاتر خیابانی استان یزد بابیان اینکه در تلاشیم جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی به بهترین و مطرح‌ترین جشنواره خیابانی کشور تبدیل کنیم، گفت: جشنواره چتر زندگی باید از یک جشنواره مصرف‌کننده به جشنواره‌ای تولیدکننده تبدیل شود، یعنی از سال آینده پذیرای ...

  |

  مدیرکل دفتر امور اجتماعی فرهنگی استانداری یزد:

تئاتر خیابانی تریبونی مطلوب برای بیان مباحث اجتماعی است
  مدیرکل دفتر امور اجتماعی فرهنگی استانداری یزد:

  تئاتر خیابانی تریبونی مطلوب برای بیان مباحث اجتماعی است

  مدیرکل دفتر امور‌اجتماعی و فرهنگی استانداری با بیان اینکه هنر، زبان مطلوبی برای آموزش است؛ گفت: زبان هنر به طور عام و تئاتر به طور خاص و تئاتر خیابانی به طور خاص تر به دلیل طیف وسیع مخاطب می‌تواند تریبون مطلوبی برای بیان مباحث اجتماعی باشد.

  |

  نظرات کاربران