در حال بارگذاری ...
برگزیدگان جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی در یزد معرفی شدند

«دیفرنس» بیشترین جوایز را به خانه برد

مراسم اختتامیه سومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی با معرفی برگزیدگان بخش‌های مختلف در یزد به کار خود پایان داد.

به گزارش ایرا تئاتر از یزد؛مراسم اختتامیه سومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی که به میزبانی یزد در سالن تئاتر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد برگزار شد با معرفی برگزیده‌های این دوره از جشنواره در حضور «محمد مهدی تندگویان» معاون وزیر ورزش و جوانان و «شهرام کرمی» مدیرکل هنرهای نمایشی کشور، «حمید نیلی» مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی، «محمدرضا الوند» مدیر هماهنگی تئاتر استان‌هاو همچنین «مجید صالحی»، «گلاب آدینه» و «نادر برهانی مرند» هنرمندان و داوران کشوری این جشنواره به کار خود پایان داد.

تندیس بهترین بازیگر زن سومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی که به میزبانی استان یزد برگزار شد، به «ساغر کنیا» هنرمند نمایش «گل پری» از سیستان و بلوچستان تعلق گرفت و «مریم نیک آیین» در نمایش «خط آبی» از یزد و «نازیلا امینی» در نمایش «تیک تاک» از آذربایجان غربی لوح تقدیر و هدیه نقدی جشنواره را دریافت کردند.

تندیس بهترین بازیگر مرد جشنواره نصیب «مهدی داوودی» هنرمند نمایش «دست کاری» از تهران شد و هنرمندان نمایش خیابانی «دیفرنس»، «میثم سر آبادانی» از نمایش خیابانی «هشتک لاکچری» و «مصطفی کولیوندی» هنرمند نمایش خیابانی «کالبد شکافی» از این بخش لوح تقدیر و هدیه نقدی گرفتند.

کارگردان برگزیده این دوره از جشنواره نیز «پژمان شاهوردی» نویسنده و کارگردان نمایش خیابانی «دیفرنس» معرفی و تندیس جشنواره را دریافت کرد.

«احمد صمیمی» هنرمند نمایش «دست کاری» از تهران در بخش طراح و ایده‌پرداز لوح تقدیر گرفت و «پژمان شاهوردی» هنرمند نمایش خیابانی دیفرنس تندیس این بخش جشنواره را از آن خود کرد.

در بخش موسیقی این دوره از جشنواره گروه موسیقی نمایش «گل پری» از استان سیستان و بلوچستان شامل «حجت نوروزی»، «ندا حبیبی» و «فرهاد ملکی» شایسته تقدیر شد ولی تندیش این بخش جشنواره به گروه موسیقی نمایش «دست کاری» از تهران متشکل از «امیرمحمد انصاری» و «احمد صمیمی» داده شد.

تندیس بخش طراحی لباس این دوره جشنواره نصیب «میثم کردی» در نمایش «دیفرنس» از لرستان شد و «سعید بادینی» و «اسماعیل گلستان فرد» در نمایش «گل پری» از سیستان و بلوچستان شایسته تقدیر این بخش شدند.

در بخش طراحی فضا «مهدی حبیبی» هنرمند نمایش «کالبد شکافی» از میمند همدان شایسته تقدیر و «مهدی بوریایی» هنرمند نمایش «دیفرنس» از لرستان تندیس جشنواره را در این بخش کسب کرد.

 
مطالب مرتبط

پاشا بدرود کارگردان نمایش «″نقطه آبی در میان حافظه کبود»:

از مجموعه عناصر متنوع برای اجرایی قابل قبول نمایش استفاده شده
پاشا بدرود کارگردان نمایش «″نقطه آبی در میان حافظه کبود»:

از مجموعه عناصر متنوع برای اجرایی قابل قبول نمایش استفاده شده

نمایش ″نقطه آبی در میان حافظه کبود″ با کارگردانی پاشا بدرود برای شرکت در جشنواره مقاومت آماده می شود، گفتگو با کارگردان این نمایش پیش روی شما است.

|

کارگردان تنها اثر راه یافته از استان یزد به جشنواره عروسکی تهران - مبارک:

امیدوارم نماینده خوبی برای تئاتر یزد در این فستیوال معتبر عروسکی باشیم
کارگردان تنها اثر راه یافته از استان یزد به جشنواره عروسکی تهران - مبارک:

امیدوارم نماینده خوبی برای تئاتر یزد در این فستیوال معتبر عروسکی باشیم

بر اساس اعلام دبیرخانه هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک، نمایش «زنان انتظار» از یزد به مرحله ی نخست این جشنواره راه یافت.

|

نظرات کاربران