در حال بارگذاری ...
 • اجرای 4 اثر نمایشی با موضوع معلولین در شهرستان ابرکوه

  مسئول انجمن هنرهای نمایشی ابرکوه گفت: در فصل جاری بیشترین فعالیت‌های نمایشی شهرستان مربوط به تمرین و اجرای چهار تئاتر مربوط به معلولین بوده است.

  به گزارش تئاتر یزد به نقل از فارس؛ اسماعیل اخلاقی ضمن اشاره به فعالیت و پویایی انجمن هنرهای نمایشی شهرستان، اظهار کرد: در فصل جاری رویدادهای نمایشی مطلوبی در سطح شهرستان رقم خورد که مهم‌ترین و خاص‌ترین رویداد مربوط به آماده‌سازی چهار پروژه نمایشی با محوریت معلولان بود.

  مسئول انجمن هنرهای نمایشی ابرکوه اذعان کرد: مراکز توان‌بخشی حرفه‌ای دخترانه اندیشه نوین و پسرانه شکوفه‌های امید، چهار تئاتر را در بخش‌های کودک و نوجوان، بزرگ‌سال و خیابانی را جهت شرکت در هشتمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولین خلیج‌فارس، به روی صحنه بردند.

  اخلاقی افزود: مرکز توان‌بخشی پسرانه شکوفه‌های امید سه اثر نمایشی را به نویسندگی و کارگردانی مجید آزادگان تدارک دیدند که یکی از این آثار در بخش کودک و نوجوان، تحت عنوان «موش ناقلا» جهت شرکت در هشتمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولین خلیج‌فارس، برگزیده شد.

  وی خاطرنشان کرد: «دختر بابا» و «پلیس نابینا» نیز دو نمایش دیگر مرکز شکوفه‌های امید به ترتیب در بخش خیابانی و بزرگ‌سال بود که در آن علی پورعسگری، مهرداد بهرامی، اسماعیل ستار، حسن ذوالفقاری، ستایش زمانی، صدیقه فاتح پناه، زهرا نجفلواسدی، سید میلاد نجفی، حسن ذوالفقاری و سپیده سادات احمدزاده، به ایفای نقش پرداختند.

  این کارگردان تئاتر ادامه داد: نمایش «صدای گمشده» نوشته آرش آبسالان، داستان پسرکی را روایت می‌کند که بر اساس حادثه یک شب طوفانی توانایی حرف زدن خود را از دست داده است و اکنون به دنبال صدای خود می‌گردد.

  اخلاقی گفت: فریبا میرزا زاده، مریم زارع، فاطمه سلطانی، زهرا السادات زارع، اعظم صالحی، فاطمه رنجبر، طاهره اکرمی، فاطمه حمیدی فر و مجید اخلاقی نقش‌آفرینان این تئاتر بودند که در قالب نمایش عروسکی، توسط مرکز اندیشه نوین و به کارگردانی فهیمه بصیری اجرا شد.

  وی اضافه کرد: سرپرستی گروه‌های نمایش مرکز شکوفه‌های امید بر عهده مرضیه زارع زاده و گروه نمایش مرکز اندیشه نوین را لیلا سادات عظیمی و مرضیه شکیبا سرپرستی کردند.

  اخلاقی از دو اثر نمایشی دیگر که هم‌اکنون آماده اجرا در شهرستان است خبر داد و گفت: تئاتر «سگ‌ها مادرت را می‌خورند» به نویسندگی میثم فرهمندیان و کارگردانی اسماعیل اخلاقی و همچنین تئاتر «چراغ‌های خاموش» به نویسندگی و کارگردانی فاطمه زارع پور به همت گروه هنری شاخ نبات تدارک دیده شده است.

  این نویسنده و کارگردان تئاتر یادآور شد: تئاترهای نامبرده با بازی زهرا عبدالغفاری، حسین زارع و علی معمارزاده، در ژانر اجتماعی به معضلات روز جامعه می‌پردازد.
  مطالب مرتبط

  با هدف آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد

اجرای نمایش «عامدانه، عاشقانه، قاتلانه» در یزد
  با هدف آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد

  اجرای نمایش «عامدانه، عاشقانه، قاتلانه» در یزد

  به همت ستاد دیه استان یزد و با برنامه ریزی و مشارکت دفتر امور بانوان وخانواده استانداری نمایش «عامدانه، عاشقانه، قاتلانه» در راستای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در یزد اجرا می شود.

  |

  نظرات کاربران