در حال بارگذاری ...

اجرای 4 اثر نمایشی با موضوع معلولین در شهرستان ابرکوه

مسئول انجمن هنرهای نمایشی ابرکوه گفت: در فصل جاری بیشترین فعالیت‌های نمایشی شهرستان مربوط به تمرین و اجرای چهار تئاتر مربوط به معلولین بوده است.

به گزارش تئاتر یزد به نقل از فارس؛ اسماعیل اخلاقی ضمن اشاره به فعالیت و پویایی انجمن هنرهای نمایشی شهرستان، اظهار کرد: در فصل جاری رویدادهای نمایشی مطلوبی در سطح شهرستان رقم خورد که مهم‌ترین و خاص‌ترین رویداد مربوط به آماده‌سازی چهار پروژه نمایشی با محوریت معلولان بود.

مسئول انجمن هنرهای نمایشی ابرکوه اذعان کرد: مراکز توان‌بخشی حرفه‌ای دخترانه اندیشه نوین و پسرانه شکوفه‌های امید، چهار تئاتر را در بخش‌های کودک و نوجوان، بزرگ‌سال و خیابانی را جهت شرکت در هشتمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولین خلیج‌فارس، به روی صحنه بردند.

اخلاقی افزود: مرکز توان‌بخشی پسرانه شکوفه‌های امید سه اثر نمایشی را به نویسندگی و کارگردانی مجید آزادگان تدارک دیدند که یکی از این آثار در بخش کودک و نوجوان، تحت عنوان «موش ناقلا» جهت شرکت در هشتمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولین خلیج‌فارس، برگزیده شد.

وی خاطرنشان کرد: «دختر بابا» و «پلیس نابینا» نیز دو نمایش دیگر مرکز شکوفه‌های امید به ترتیب در بخش خیابانی و بزرگ‌سال بود که در آن علی پورعسگری، مهرداد بهرامی، اسماعیل ستار، حسن ذوالفقاری، ستایش زمانی، صدیقه فاتح پناه، زهرا نجفلواسدی، سید میلاد نجفی، حسن ذوالفقاری و سپیده سادات احمدزاده، به ایفای نقش پرداختند.

این کارگردان تئاتر ادامه داد: نمایش «صدای گمشده» نوشته آرش آبسالان، داستان پسرکی را روایت می‌کند که بر اساس حادثه یک شب طوفانی توانایی حرف زدن خود را از دست داده است و اکنون به دنبال صدای خود می‌گردد.

اخلاقی گفت: فریبا میرزا زاده، مریم زارع، فاطمه سلطانی، زهرا السادات زارع، اعظم صالحی، فاطمه رنجبر، طاهره اکرمی، فاطمه حمیدی فر و مجید اخلاقی نقش‌آفرینان این تئاتر بودند که در قالب نمایش عروسکی، توسط مرکز اندیشه نوین و به کارگردانی فهیمه بصیری اجرا شد.

وی اضافه کرد: سرپرستی گروه‌های نمایش مرکز شکوفه‌های امید بر عهده مرضیه زارع زاده و گروه نمایش مرکز اندیشه نوین را لیلا سادات عظیمی و مرضیه شکیبا سرپرستی کردند.

اخلاقی از دو اثر نمایشی دیگر که هم‌اکنون آماده اجرا در شهرستان است خبر داد و گفت: تئاتر «سگ‌ها مادرت را می‌خورند» به نویسندگی میثم فرهمندیان و کارگردانی اسماعیل اخلاقی و همچنین تئاتر «چراغ‌های خاموش» به نویسندگی و کارگردانی فاطمه زارع پور به همت گروه هنری شاخ نبات تدارک دیده شده است.

این نویسنده و کارگردان تئاتر یادآور شد: تئاترهای نامبرده با بازی زهرا عبدالغفاری، حسین زارع و علی معمارزاده، در ژانر اجتماعی به معضلات روز جامعه می‌پردازد.
مطالب مرتبط

کارگردان تنها اثر راه یافته از استان یزد به جشنواره عروسکی تهران - مبارک:

امیدوارم نماینده خوبی برای تئاتر یزد در این فستیوال معتبر عروسکی باشیم
کارگردان تنها اثر راه یافته از استان یزد به جشنواره عروسکی تهران - مبارک:

امیدوارم نماینده خوبی برای تئاتر یزد در این فستیوال معتبر عروسکی باشیم

بر اساس اعلام دبیرخانه هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک، نمایش «زنان انتظار» از یزد به مرحله ی نخست این جشنواره راه یافت.

|

نظرات کاربران