در حال بارگذاری ...
مجتبی لاله زاری، کارگردان نمایش عاشقانه، عامدانه، قاتلانه:

نسبت به تئاتر دنیا خیلی عقب هستیم

مجتبی لاله زاری، کارگردان نمایش عاشقانه، عامدانه، قاتلانه در گفتگو با تئاتر یزد معتقد است که هنرهای نمایشی در استان یزد نسبت به تئاتر دنیا خیلی عقب است.

به گزارش تئاتر یزد؛ مجتبی لاله زاری متولد١٣٧١ است و فعالیت هنری خود را از ١٣٨٥ آغاز کرد. او بازی در نمایش های ماکان تیره بخت و حضور در جشنواره بین المللی فجر، بازی در نمایش چشمان مورب گیسوان پریشان و حضور در جشنواره بین المللی فجر را در کارنامه خود دارد. همچنین رتبه اول بازیگری مرد در جشنواره کشوری خیابانی چترزندگی برای نمایش مصائب یک تورقوزآبادی، رتبه اول کارگردانی درجشنواره کشوری چترزندگی، رتبه اول بازیگری مرد درجشنواره استانی برای نمایش قطار، رتبه اول بازیگری مرد درجشنواره سوره ماه برای نمایش کمددیواری، رتبه اول کارگردانی کشور برای نمایش دانش آموزی خندنده و حضور در جشنواره بین المللی تئاترکودک و نوجوان همدان، بازی درفیلم سینمایی شیفتگی و حضور در بخش سودای سیمرغ جشنواره بین المللی فیلم فجر، بازی درفیلم سینمایی دختر ایران و... بخش دیگری از کارنامه مجتبی لاله زاری را به خود اختصاص داده است. گفتگویی با این هنرمند ترتیب دادیم که در ادامه می خوانید.

دلیل شما برای انتخاب این متن چه بود؟

علت انتخاب متن به دلیل اینکه مظلومیت زنان را نمایش می داد و کمتر متنی به این شکل کارشده بود.

درباره انتخاب بازیگران کار توضیح بدهید؟

طبیعتا برای انتخاب بازیگر حساسیت هایی وجود دارد و من نیز با دقت و وسواس خاصی در این زمینه ورود کردم اما تیم خوبی را در کنار خودم دارم و خروجی کار نیز آنچه که می خواستم شد.

نظر شما درباره برگزاری جشنواره استانی در شهرستان چیست؟

برگزاری جشنواره درشهرستان اتفاق خیلی خوبیه و دوره های دیگه هم باید در شهرستانها برگزار بشود.

رقابت سالم در جشنواره استانی را چقدر در رشد و تعالی تئاتر موثر میدانید؟

به نظرمن همه ما در یزد نسبت به تئاتر دنیا خیلی عقب هستیم و به نوعی داریم خاله بازی میکنیم و برای این خاله بازی هامون برای هم قیافه میگیریم در صورتی که باید پشت هم باشیم و به فکر پیشرفت روز افزون تئاتر شهرمون باشیم.

امکانات و تجهیزات تاتر یزد، پاسخگوی نیاز گروه ها است؟

خیر قطعا کمبود امکانات داریم و نیاز است در این زمینه مسئولان حمایت های بیشتری داشته باشند.
مطالب مرتبط

وزیر فرهنگ به بیست‌وهشتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان پیام داد

ضرورت معرفی مفاهیم بنیادین دینی و مؤلفه‌های فرهنگ ایرانی از طریق هنر نمایش به آینده‌سازان کشور
وزیر فرهنگ به بیست‌وهشتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان پیام داد

ضرورت معرفی مفاهیم بنیادین دینی و مؤلفه‌های فرهنگ ایرانی از طریق هنر نمایش به آینده‌سازان کشور

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به بیست‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان نوشت بسیار ضرورت دارد مفاهیم بنیادین تربیت دینی و مؤلفه‌های فکری و هویتی فرهنگ ایرانی، به یاری ابزار توانمند، جذاب و تأثیرگذار هنر نمایش به چشم و دل مشتاق و پذیرنده آینده­‌سازان این ...

|

نظرات کاربران