در حال بارگذاری ...
 • جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری یزد آغاز شد

  هم زمان با نخستین روز دهه ی مبارک فجر، مرحله استانی هجدهمین جشنواره ملی هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با شعار «نمایش، تمرین زندگی، ساختن آینده» آغاز به کار کرد.

  به گزارش تئاتر یزد؛ این جشنواره با هدف تمرین زندگی و تجربه ناشناخته‌ها برای ساختن آینده، افزایش دانش نظری و مهارت‌های فردی و اجتماعی اعضا، ایجاد زمینه برای پرورش در حوزه هنر نمایش و کشف استعدادهای نمایشی اعضا و مربیان بعد از سه سال وقفه در استان یزد برگزار می شود.

  روز نخست این جشنواره که از ساعت 11:30 با نمایش "دخترک شب طولانی" به کارگردانی "فرزانه قاسمی" آغاز شد 9 اثر به روی صحنه خواهد رفت.

   در ادامه نمایش های زنده "زیبا به رنگ خاک" به کارگردانی "مریم امراللهی" کاری از اعضای مرکز فرهنگی هنری شماره دو اردکان، "بره سرخ" به کرگردانی "مرضیه فاتحی" کاری از اعضای نوجوان مرکز فرهنگی هنری شماره ی یک میبد در سالن آمفی تئاتر و به بلک باکس مورد قضاوت داوران قرار گرفت.

  بخش دوم این جشنواره نیز با اجرای نمایش "سپیدلان" به کارگردانی "فرزانه قاسمی" کاری از اعضای مرکز فرهنگی هنری شماره دو میبد در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری، نمایش تلفیقی "زنان انتظار" به کارگردانی "محسن اکرمی" کاری از اعضای مجتمع فرهنگی هنری یزد، نمایش "باران شادی" به کارگردانی "سعیده زینلی" کاری از اعضای مرکز فرهنگی هنری شهرستان مهریز، نمایش "بازی بازی" به کارگردانی "سمیه اصحاب" کاری از اعضای مرکز فرهنگی هنری شماره ی چهار یزد، نمایش "آب تنی در برکه" به کارگردانی "فاطمه اعتمادالعلما" کاری از اعضای مرکز فرهنگی هنری شماره ی یک یزد و نمایش "اون دور دورا" به کارگردانی "منصوره خلیلی" کاری از اعضای مرکز فرهنگی هنری شماره سه یزد به روی صحنه خواهد رفت

  مرحله کشوری این دوره از جشنواره هنرهای نمایشی کانون بر اساس اعلام فراخوان نیز قرار است ۲۶ تا ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار شود.

   

   
  مطالب مرتبط

  هجدهمین جشنواره‌ی هنرهای نمایشی یرد به کار خود پایان داد

اعلام برگزیدگان هجدهمین جشنواره‌ی هنرهای نمایشی یرد
  هجدهمین جشنواره‌ی هنرهای نمایشی یرد به کار خود پایان داد

  اعلام برگزیدگان هجدهمین جشنواره‌ی هنرهای نمایشی یرد

  در آیین اختتامیه هجدهمین جشنواره‌ی هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری استان یزد، بنا بر رأی هیئت داوران، از ۱۶ نمایش راه یافته به مرحله استانی، ۳ نمایش به مرحله‌ی کشوری راه یافت

  |

  نظرات کاربران