در حال بارگذاری ...
پاشا بدرود کارگردان نمایش «″نقطه آبی در میان حافظه کبود»:

از مجموعه عناصر متنوع برای اجرایی قابل قبول نمایش استفاده شده

نمایش ″نقطه آبی در میان حافظه کبود″ با کارگردانی پاشا بدرود برای شرکت در جشنواره مقاومت آماده می شود، گفتگو با کارگردان این نمایش پیش روی شما است.

به گزارش تئاتر یزد؛ پاشا بدرود کارگردان خوش نام تئاتر یزد که کار خود را از سال ۷۹ آغاز کرده، دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته مشاوره توانبخشی است و به همین جهت در بیشتر آثار نمایشی خود، سراغ نا هنجاری های فردی و اجتماعی می رود. به بهانه ساخت نمایش ″نقطه آبی در میان حافظه کبود″ برای حضور در جشنواره تئاتر مقاومت با او گفتگو کردیم که در ادامه می خوانید.
 
چه هنرمندانی در نمایش ″نقطه آبی در میان حافظه کبود″ با شما همکاری خواهند کرد؟
نمایش ″نقطه آبی در میان حافظه کبود″ به نویسندگی وحید آبرود و بازی محمد مهدی مالکی، حامد میر عبدالهی، تارا انتظاری، ملیکا مودت پور، محمد پارسایی خواه و  محمد خیر اندیش برای حضور در جشنواره تئاتر مقاومت در حال آماده سازی است که از بین تعداد قابل توجهی از متون ارسال شده برای این جشنواره جهت حضور در بخش بازبینی جشنواره انتخاب شد. موسیقی و تصویر این اثر از بهنام عباسی‌فر و گریم آن با شکیلا مودت پور است. ضمن این که علاوه بر کارگردانی، طراحی این نمایش را هم خودم بر عهده دارم.
 
انجام کارهای جمعی در شرایط کرونایی با چه دشواری‌هایی روبروست؟
با توجه به شرایط موجود و شیوع بیماری کرونا، تمرینات و هماهنگی‌های لازم برای آماده‌سازی این اثر قطعا با مشکلات و سختی‌هایی روبرو بوده اما خوشبختانه تا به این لحظه از پس همه آنها برآمدیم و کارها به خوبی در حال انجام است.
 
 
از محتوای نمایش نقطه آبی در میان حافظه کبود بیشتر بگویید؟ 
در شیوه اجرایی تلاش شده تا از مجموعه عناصر متنوع برای اجرایی قابل قبول استفاده شود که امیدواریم بتواند مضامین موجود در متن را به بهترین شکل منتقل کند.
 
در پایان اگر صحبتی دارید بفرمایید؟
از همه عزیزانی که در مدت تمرین‌ها با وجود سختی ها و مشکلات در کنار گروه بودند و ما را همراهی کردند صمیمانه تشکر می‌کنم.
 
گفتنی است در کارنامه پربار پاشا بدرود آثار نمایشی زیادی همچون "خاله اودیسه"، "زندگی دیگران"، "نقل ایرانشهر"، "برسد به دست صفورا" و «بیدارم کن آذر» به چشم می‌خورد.

 

 
مطالب مرتبط

کارگردان تنها اثر راه یافته از استان یزد به جشنواره عروسکی تهران - مبارک:

امیدوارم نماینده خوبی برای تئاتر یزد در این فستیوال معتبر عروسکی باشیم
کارگردان تنها اثر راه یافته از استان یزد به جشنواره عروسکی تهران - مبارک:

امیدوارم نماینده خوبی برای تئاتر یزد در این فستیوال معتبر عروسکی باشیم

بر اساس اعلام دبیرخانه هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک، نمایش «زنان انتظار» از یزد به مرحله ی نخست این جشنواره راه یافت.

|

نظرات کاربران