در حال بارگذاری ...
با اعلام دبیرخانه بیست و نهمین دوره

هیئت انتخاب جشنواره تئاتر استان یزد معرفی شدند

محمدرضا ابوالحسنی، سید امیر زکی پور و مازیار رفعتی به عنوان اعضای هیئت انتخاب بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان یزد انتخاب شدند.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از یزد؛ اعضای هیئت انتخاب بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان یزد انتخاب شدند.

محمدرضا ابوالحسنی پیشکسوت تئاتر استان و چندین دوره مسئول انجمن هنرهای نمایشی استان یزد، دارنده گواهینامه درجه ۳ رشته هنرهای نمایشی است و تاکنون در بیش از ۶۰ نمایشنامه در جایگاه بازیگر، کارگردان، نویسنده، مشاور، استاد راهنما و... فعالیت داشته و در ۱۱ فیلم و سریال نیز بازی کرده است.
وی کسب مقام اول جشنواره استانی و جشنواره منطقه‌ای تئاتر را در کارنامه هنری و دبیری ۸ دوره جشنواره تئاتر سوره جوان و ۵ دوره جشنواره تئاتر بچه های مسجد را در سوابق اجرایی خود دارد و در برگزاری ۷ جشنواره تئاتر آموزشی ترویج و مشارکت مردمی جهاد سازندگی استان نقش آفرین بوده و داوری جشنواره‌های گوناگون استانی، منطقه‌ای و کشوری را هم بر عهده داشته است.
علاوه بر عضویت در شورای برنامه ریزی تئاتر استان و شورای بررسی متون و شورای نظارت بر نمایش و صدور پروانه نمایش شهرستان و استان یزد، ۳ دوره عضویت در هیئت مدیره انجمن نمایش و ۳ دوره ریاست انجمن هنرهای نمایشی استان و ۱۶ سال مسئولیت خزانه داری انجمن نمایش و انجمن هنرهای نمایشی استان یزد از جمله سوابق محمدرضا ابوالحسنی به شمار می رود. همچنین دبیر اجرایی پنجمین جشنواره تئاتر استانی یزد و مسئولیت مالی ۱۰ جشنواره تئاتر استانی و ۴ جشنواره تئاتر فجر استانی نیز در سوابق او به چشم می‌خورد.

سیدامیر زکی‌پور دیگر عضو شورا هیئت بازبینی بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان یزد بازیگر، کارگردان و مستندساز و دانش آموخته رشته مدیریت رسانه در مقطع کارشناسی ارشد از مدرسه اپرای پکن، و کارشناسی رشته بازیگری نمایش از دانشکده‌ هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.
در سوابق اجرایی وی عضویت در شورای بازبینی و انتخاب آثار جشنواره‌های بین‌المللی نمایش عروسکی یزد، جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی یزد، هیأت انتخاب آثار اولین دوره جشنواره فیلم کتاب‌خوان مشهد، ناظر پخش و مسئول هماهنگی و ارزیابی شبکه‌های ورزش و دو سیما، مدیر تولید و دبیری اولین کانون نمایش دانشگاه تهران دیده می‌شود و از تألیفات وی می‌توان به «تأثیر رسانه‌ها بر فرهنگ وقف کتاب و کتابخوانی» ، «درباره جهان چهارم» و «رسانه و فرهنگ وقف در ایران» اشاره کرد.
در کارنامه درخشان زکی‌پور کارگردانی در بیش از ۱۳ نمایش‌‌ از جمله «بیدار خوابی» ، «ملکه‌های فرانسه» ، «روزی از روزها» ، «شاسوسا» ، «داستان‌های چخوف» ، «اشک مصنوعی» و... ، بازی در بیش از ۲۴ نمایش‌ نظیر «دردسر سگی» ، «پادشاهان» ، «جایی دیگر» ، «مردی که سگ شد!» و...، بازی در سریال‌های «خاک سرخ» ، «ستاره‌های شرق» ، «اولین شب آرامش» ، «بیداری» و فیلم کوتاه «پشیز» و تهیه‌کنندگی چندین مجموعه، مستند و مسابقه تلویزیونی و کارگردانی چند نمایش‌نامه خوانی و مدیر تولید و دستیاری کارگردان مجموعه‌های مختلف دیده می شود.
همچنین او تاکنون موفق به کسب ۱۲ جایزه از جشنواره های مختلف از جمله برنده جایزه اول کارگردانی شانزدهمین جشنواره تئاتر استان یزد، جایزه اول بازیگری فستیوال دانشجویان تئاتر ایران، جایزه اول بازیگری هفتمین جشنواره تئاتر استان یزد و ... شده است.

مازیار رفعتی عضو غیربومی هیئت بازبین جشنواره بیست و نهم است.
او مدرس هنرهای نمایشی دانشگاه باهنر، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه علمی کاربردی کرمان، انجمن نمایش رفسنجان، موسسه فرهنگی هنری معراج اندیشه، آموزشگاه هنرهای نمایشی نو و انجمن نمایش سیرجان و دانش‌آموخته کارگردانی نمایش در مقطع کارشناسی ارشد دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز است و به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی در سطح پیشرفته و متوسط تسلط دارد.

کارگاه تکنولوژی دیجیتال در هنرهای نمایشی - همکاری با پروفسور والنتینا والنتینی مدرس تئاتر معاصر از دانشگاه ساپینزا رم ، پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران،تهران،1391

وی به عنوان دستیار و مترجم در کارگاه تکنولوژی دیجیتال در هنرهای نمایشی و اجرای نمایش «خشم سرخ»، به عنوان محقق و نویسنده در پژوهش و نگارش نمایشنامه‌های «عصری عصرگاهی عصرآباد» ، «دچار آبی بیکران» و «رسم عاشقی آب‌ها» و نویسندگی در برنامه های تلویزیونی «دو قدم به صبح» شبکه چهار و «هنر از آغاز» شبکه آموزش سیما، به عنوان بازیگر در اجرای «کمدیا دلارته» از گروه تئاتر پیکولو میلان ایتالیا و بازی در سریال‌های تلویزیونی «از زمین انسانها» ، «مرگ فروشنده» ، «جزیره بهشتی» ، «کوچه عاشقی» ، «اژدهاک» و «خودکشی فرانسوی» و به عنوان کارگردان در نمایش‌های «رسم عاشقی آب‌ها» ، «افرا» ، «خاتم» ، «پاییز داغ و سال‌های سرب» ، «مهاجران» ، «یرما» ، «آرش» و «خشم و هیاهو» نقش آفرینی کرده است.
رفعتی در طول فعالیت‌های خود موفق به دریافت دیپلم افتخار نویسندگی برای نگارش نمایشنامه «عصری عصرگاهی عصرآباد» از بیست و هفتمین جشنواره استانی تئاتر یزد، لوح سپاس برای نویسندگی و کارگردانی نمایش «رسم عاشقی آب‌ها» از موسسه فرهنگی و هنری مکعب سفید کرمان و دیپلم افتخار بهترین طراحی نور برای نورپردازی و دیپلم افتخار بهترین طراحی صحنه برای صحنه پردازی نمایش «رسم عاشقی آب‌ها» از بیست و هشتمین جشنواره استانی تئاتر کرمان شده است.

 
مطالب مرتبط

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره قدمگاه منتشر شد

مباهله‌ای فرهنگی‌ـ‌هنری، بین حقیقتِ فرهنگ و هنر ایران اسلامی با جهان سلطه
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره قدمگاه منتشر شد

مباهله‌ای فرهنگی‌ـ‌هنری، بین حقیقتِ فرهنگ و هنر ایران اسلامی با جهان سلطه

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی، جشنواره قدمگاه را مباهله‌ای فرهنگی ـ هنری، بین حقیقتِ فرهنگ و هنر غنیِ ایران اسلامی با جهانی دانست که در سایه‌ی بهره‌گیری از وسیع‌ترین و پرصداترین امکانات، سعی در القای سیطره نظام تبلیغی خود و سبک زندگی مورد نظر خود دارد.

|

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد خبر داد

جشنواره ملی تئاتر خیابانی قدمگاه به میزبانی بافت تاریخی یزد برگزار می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد خبر داد

جشنواره ملی تئاتر خیابانی قدمگاه به میزبانی بافت تاریخی یزد برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد از برگزاری اولین رویداد هنری مباهله و جشنواره ملی تئاتر خیابانی قدمگاه به میزبانی بافت تاریخی شهر جهانی یزد خبر داد.

|

در حاشیه برگزاری نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی قدمگاه

کارگاه آموزشی «سفر نمایش» برگزار شد
در حاشیه برگزاری نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی قدمگاه

کارگاه آموزشی «سفر نمایش» برگزار شد

هم‌زمان با برگزاری نخستین جشنواره ملی مباهله در استان یزد، نشست آموزشی ایده‌پردازی و اجرا با حضور مهناز مهدی‌زاده و شهرام نوشیر در تالار هنر شهر یزد کارگاه آموزشی سفر نمایش برگزار شد.

|

گفت‌وگو با علی انسانی، مدیرعامل موسسه منادیان مباهله

جشنواره تئاتر قدمگاه قابلیت جهانی‌شدن دارد
گفت‌وگو با علی انسانی، مدیرعامل موسسه منادیان مباهله

جشنواره تئاتر قدمگاه قابلیت جهانی‌شدن دارد

علی انسانی، با تشکر از همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری رویداد هنری مباهله و به‌ویژه افزودن بخش تئاتر به آن، تاکید کرد استفاده از زبان هنر برای انتقال مفاهیم دینی، همیشه کارساز و تأثیرگذار است. او در این راستا معتقد است بخش تئاتر این رویداد با نام قدمگاه، قابلیت ...

|

نظرات کاربران