در حال بارگذاری ...
ابوالفضل میروکیلی کارگردان نمایش «میوه ممنوعه» :

تئاتر هم مانند فوتبال بدون حضور تماشاگران لطف و لذتی ندارد

ابوالفضل میروکیلی کارگردان نمایش «میوه ممنوعه» در بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی یزد معتقد است؛ تئاتر هم مانند فوتبال بدون حضور تماشاگران لطف و لذتی ندارد.

به گزارش تئاتر یزد؛ ابوالفضل میروکیلی کارگردان نمایش «میوه ممنوعه» است که یک ملودرام تک نفره با موضوع معضلات اجتماعی را بر روی صحنه خواهیم دید. داستان این نمایش در مورد یک دستفروش است که برشی از زندگینامه خود را روایت می کند و در آن موارد مختلفی از آسیب‌های اجتماعی و گرفتاری‌های روزمره موجود در جامعه را می‌بینیم.

سعید شهریار نویسنده نمایشنامه و مهناز بیک تنها بازیگر این نمایش تک نفره است. مشاور کارگردان، طراحی صحنه و طراحی پوستر و بروشور را سید محمد گلزاری برعهده دارد، طراح نور و دستیار کارگردان محسن زارع، منشی صحنه اکرم زارع، مدیر صحنه سپهر علی اکبر و آهنگسازی و نوازندگی نمایش با حسین افروز و علی دشتی زاده است.

ابوالفضل میروکیلی کارگردان نمایش «میوه ممنوعه» با بیان اینکه این اثر برای اولین بار در بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان یزد به اجرا در خواهد آمد و تا کنون در هیچ جای دیگری اجرا نشده است، تصریح کرد: عوامل این اثر به مدت ۷۳ روز برای اجرای نمایش حوض نقاشی تمرین کرده‌اند و این نمایش در حقیقت اولین اثری است که در جشنواره تئاتر استان یزد به نمایش در می آید.

وی با مقایسه هنر تئاتر و رشته ورزشی فوتبال توضیح داد: واقعیت این است که تئاتر هم مانند فوتبال است که بدون حضور تماشاگران لطف و لذتی ندارد. در تئاتر باید نفس به نفس تماشاگر و بیننده بازی کرد ولی چون چاره دیگری وجود ندارد و نمی‌توان در شرایط فعلی از حضور تماشاگران بهره برد مجبور هستیم تا در قالب جدیدی خود را با شرایط موجود وفق دهیم. از یک نظر هم به دلیل اینکه تعداد تماشاگران بیشتری می توانند به صورت مجازی از آثار دیدن کنند مزیت قابل توجهی خواهد بود اما طبیعی است که هیچ گاه نمی تواند جای یک نمایش زنده را بگیرد.

میر وکیلی افزود: لازم است تا از همه کسانی که با وجود تمام سختی‌های موجود در برگزاری این جشنواره همت به خرج دادند تشکر کنم. امیدواریم که جشنواره استانی تئاتر یزد همچون ادوار گذشته رویداد خوبی از آب درآید.
مطالب مرتبط

بنا به گفته فرزند بازیگر پیشکسوت

پیکر روح‌الله مفیدی در خلد برین یزد آرام خواهد گرفت
بنا به گفته فرزند بازیگر پیشکسوت

پیکر روح‌الله مفیدی در خلد برین یزد آرام خواهد گرفت

دخترِ روح‌الله مفیدی، با تاکید بر علاقه پدرش به یزد، از تشییع و خاکسپاری پیکر این بازیگر پیشکسوت در آن شهر خبر داد. بنا به گفته او، این مراسم در قطعه نام‌آوران خلدبرین شهر یزد برگزار خواهد شد.

|

نظرات کاربران