در حال بارگذاری ...
مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد:

نمایش خیابانی یاری‌گر بیان مسائل مرتبط با حوزه خانواده است

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به برگزاری سومین جشنواره تئاتر خیابانی چتر زندگی در یزد گفت: نمایش خیابانی به عنوان هنری که بی‌واسطه و اغلب به زبانی انتقادی با مخاطب عام سخن می‌گوید، می‌تواند یاریگر ما در بیان بسیاری موضوعات از جمله مسائل مرتبط با خانواده باشد که موضوع اصلی این جشنواره است.

به گزارش تئاتر یزد؛ مسعود شریعتی با بیان اینکه چنین جشنواره‌ای استمداد از هنرمندان برای کمک به اصلاح جامعه و رفع نقص‌ها و کاستی‌ها است؛ افزود:استان یزد نشان داده که معمولا در میزبانی از چنین رویدادهایی موفق عمل می‌کند و البته که از برکات آن همچون ایجاد فضایی بانشاط در سطح شهر و کمک به ارتقای سطح کیفی این هنر در استان‌مان نیز بهره‌مند می‌شود.

 وی تاکید کرد:هدف ورزش و جوانان برای مشارکت دربرگزاری این جشنواره تشویق هنرمندان به اندیشه کردن در مسائل اجتماعی و موضوعات مبتلابه خانواده‌های ایرانی و بیان آنها با زبان گیرا و جذاب هنر است.

شریعتی با بیان اینکه جشنواره چتر زندگی جدای از جنبه‌های فرهنگی و اجتماعی آن، محلی برای برقراری ارتباط میان هنرمندان یزدی و هنرمندان برجسته استان هاست؛ عنوان کرد: این ارتباط منجر به ارتقای سطح کیفی تولیدات هنری در این عرصه شده و همچنین برگزاری جشنواره هنرمندان یزدی را تشویق کرده تا این هنر را جدی‌تر گرفته و به تولید آثاری بپردازند که قابل رقابت در عرصه ملی باشند.

این مقام مسئول تصریح کرد: شاید سه سال پیش که این جشنواره کلید خورد، در سطح استان یزد نمایش خیابانی جز به صورت پراکنده و در ایام معدود اجرا نمی‌شد. اما در طول این سالها شاهد بودیم که نمایش خیابانی به یکی از هنرهای پرطرفدار یزد بدل شده و شاهد تولید آثار زیادی با موضوعات مختلف هستیم.

 وی در‌ ادامه با بیان این که این دوره جشنواره به شکل مطلوب‌تری مورد استقبال هنرمندان کشوری قرار گرفته است تصریح کرد:شاهد آن تعداد زیاد آثار رسیده به دبیرخانه و حضور هنرمندان صاحب‌نام کشور در این دوره از جشنواره است.

مدیرکل ورزش و‌جوانان استان یزد در پایان با اشاره به اینکه جشنواره چتر زندگی پتانسیل های بازم را برای بین المللی ‌شدن دارد؛ افزود: انتظار بیجایی نیست اگر در مسیر بلوغ جشنواره برای آن چشم‌اندازی بین‌المللی متصور شویم زیرا با توجه به همکاری و هماهنگی خوب دستگاههای فرهنگی اجتماعی استان و نتایج خوب حاصل از برگزاری این سه دوره امیدواریم بتوانیم در دوره‌های بعد شاهد حضور هنرمندانی از دیگر کشورها در این جشنواره باشیم.

 
مطالب مرتبط

پاشا بدرود کارگردان نمایش «″نقطه آبی در میان حافظه کبود»:

از مجموعه عناصر متنوع برای اجرایی قابل قبول نمایش استفاده شده
پاشا بدرود کارگردان نمایش «″نقطه آبی در میان حافظه کبود»:

از مجموعه عناصر متنوع برای اجرایی قابل قبول نمایش استفاده شده

نمایش ″نقطه آبی در میان حافظه کبود″ با کارگردانی پاشا بدرود برای شرکت در جشنواره مقاومت آماده می شود، گفتگو با کارگردان این نمایش پیش روی شما است.

|

کارگردان تنها اثر راه یافته از استان یزد به جشنواره عروسکی تهران - مبارک:

امیدوارم نماینده خوبی برای تئاتر یزد در این فستیوال معتبر عروسکی باشیم
کارگردان تنها اثر راه یافته از استان یزد به جشنواره عروسکی تهران - مبارک:

امیدوارم نماینده خوبی برای تئاتر یزد در این فستیوال معتبر عروسکی باشیم

بر اساس اعلام دبیرخانه هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک، نمایش «زنان انتظار» از یزد به مرحله ی نخست این جشنواره راه یافت.

|

نظرات کاربران