در حال بارگذاری ...
 • اطلاعیه دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری برای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا

  دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به‌ضرورت به‌کارگیری اقدامات پیشگیرانه بهداشتی در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

  به گزارش تئاتر یزد  به نقل از روابط عمومی دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با توجه به‌ضرورت به‌کارگیری اقدامات پیشگیرانه بهداشتی در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، نکات زیر درباره فعالیت آموزشگاه‌های آزاد هنری و مؤسسات مهارت‌آموزی کاردانش ابلاغ می‌شود.
  1. برگزاری تمامی کلاس‌های گروهی (جمعی) در نقاط مختلف کشور تابع تصمیم اتخاذ شده توسط دانشگاهها و آموزش و پرورش هر منطقه است بنابراین در صورت تعطیلی مدارس و دانشگاهها اینگونه کلاس‌های آموزشگاهها و مؤسسات فرهنگی و هنری هم باید تعطیل شوند.
  2. برگزاری کلاس‌های آموزشی انفرادی (استاد شاگردی) در صورت رعایت اصول بهداشتی و ضدعفونی محل و تجهیزات مورد استفاده، فعلاَ بلامانع است.
  3. توصیه اکید می‌شود هنرجویان از ابزار و تجهیزات آموزشی شخصی خود در کلاس ها استفاده کنند و از استفاده از ابزار و آلات آموزشگاه خودداری شود.
  4. توصیه می‌شود برای رفع نگرانی خانواده ها و در همراهی و هماهنگی هنرجویان، استادان و آموزشگاهها تا حد ممکن هرگونه فعالیت آموزش در آموزشگاه ها به زمان دیگری موکول شود.
  5. مسوولیت هرگونه تصمیم گیری نهایی درباره تعطیلی کامل آموزشگاهها و مؤسسات فرهنگی و هنری مجری طرح مهارت‌آموزی کاردانش برعهده ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هاست که باید مدیران کل محترم با هماهنگی ستاد بهداشتی استان در این زمینه اقدام کنند.

   
  نظرات کاربران